Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas sēdē, vērtējot vairāku mākslinieku iesniegto skiču priekšlikumu variantus ēkas nosaukumam “VIZIUM”, tika izvēlēts dizains uzrakstam, kas rotās Ventspils Zinātnes centra fasādi.

Savus piedāvājumus komisijai bija iesnieguši kopā 4 mākslinieki, sniedzot ieskatu gan kā uzraksts “VIZIUM” varētu izskatīties uz ēkas fasādes, gan virs centrālās ieejas, gan uzbērumā no tilta puses. Izvērtējot visus iesniegtos variantus un ņemot vērā ēkas arhitektu viedokli par katru no skicēm, par piemērotāko tika atzīts dizaina biroja “H2E” piedāvājums.

Mākslinieki Zinātnes centra identitātē piedāvā atspoguļot izziņas prieku, dinamiku, veidojot to rotaļīgāku un piešķirot unikālu atpazīstamību. Komisijas locekļi pieņēma lēmumu, ka piedāvātais uzraksta variants uz fasādes būs vienkrāsains, bet reklāmas materiālos un reprezentācijas vajadzībām būs iespējams izmantot uzraksta krāsaino versiju.

Dizaina birojs “H2E” ir starpdisciplinārs dizaina uzņēmums, kura galvenais darbības princips ir radoši nestandarta dizaina risinājumi, apvienojot augsti profesionālus speciālistus, zināšanas, jaunākos multimediju un tehnoloģiju risinājumus.

 

29.03.2021. / Autors: Ventspils Digitālais centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs