Kamēr daudzi mūsu pilsētas uzņēmumi un iestādes smok koronavīrusa apskāvienos, jahtu ostā valda rosība. Piestātne gatavojas jahtu sezonas sākumam un uzsāk vērienīgus remontdarbus.

Jahtu ostas darbinieki domā, ka sezona šogad sāksies nedaudz vēlāk – maija beigās vai jūnijā. Parasti pirmie viesi ierodas jau maija vidū – tās ir jahtas no Somijas, Vācijas un Zviedrijas. Šogad situācija ir savādāka. Sazinoties ar vācu burātājiem, noskaidrots, ka agrāk par jūnija vidu viņus nav ko gaidīt. Tiesa, zināmu dzīvību nodrošinās vietējie burātāji. Jūnija beigās bijusi paredzēta regate, tā šobrīd ir zem jautājuma zīmes. Ostas darbinieki uzskata, ka šovasar iespējami trīs darba scenāriji. Pirmais – nebūs nekā, kaijas lidināsies virs tukšām piestātnēm. Otrais – būs tāpat kā pagājušajā gadā ar augstāko apmeklētības punktu jūnijā un jūlijā, tiesa, tikai tad, ja atvērs robežas. Trešais – situācija izies ārpus jebkādiem rāmjiem. Ja Vidusjūra būs vaļā, visi metīsies uz turieni, ja ciet – braukās pa vietējām jūrām. Gaidīsim īres jahtas! Gan poļi, gan vācieši piedāvā jahtas noīrēt. Piemēram, kāda poļu īres jahta vienas sezonas laikā iegriezusies Ventspilī 4 vai 5 reizes.

Jahtu ostas servisa ēka tiešām izskatās tāda, kas prasās pēc remonta. Uzsākot darbu 2. kārtu, tiks sakopta arī fasāde un jumts, darbi jāpabeidz līdz septembra beigām. Remonta mērķis ir ne tikai savest ēku kārtībā, bet ierīkot nelielu hosteli ar istabiņām, kur viesiem pārnakšņot. Izmēģinājumi šajā jomā ir jau bijuši, ciemiņiem paticis.

Jahtu ostas viesi ir ļoti dažādi, tomēr ap 85 procentiem burātāju ir seniori, jauniešu ļoti maz. Zviedri sajūsminās par mūsu balto smilšu pludmali, viņiem šērās tādas nav. Vācieši pasākuši apceļot Latviju, sākot no Ventspils. Pagājušajā sezonā 5 jahtu apkalpes ar īrētiem auto veselu nedēļu braukāja apkārt. Viņu mērķis bija Rīga, bet vācieši bija aprēķinājuši, ka ērtāk būs braukt ar jahtu uz Ventspili un tālāk – ar mašīnu vai autobusu. Ventspils jahtu ostā ir manīta arī daža laba ārvalstu prominence – slaveni ārsti, arhitekti, uzņēmēji un citi. Viņiem patīk, ka šeit viņus neviens nepazīst.

Jahtu ostas darbinieki uzsver, ka pie viņiem nekas nav mainījies, darbi norit parastajā režīmā. Jūnijs parādīs, kāda būs šīgada jahtu sezona.

27.05.2020./ Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs