Pēc pašreizējām laika apstākļu prognozēm, ir augsta varbūtība, ka 23. un 24.jūnijā jeb Jāņos gaidāmi nepastāvīgi un diezgan vēsi laika apstākļi ar īslaicīgu lietu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Piektdien un sestdien laika apstākļus noteiks zema spiediena ieplaka, kuras ietekmē mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies un vietām Kurzemē gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +21…+25 grādiem, vienīgi Kurzemes piekrastē būs nedaudz vēsāks.

Svētdien no rietumiem pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, līdz ar to svētdien un pirmdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par +8…+13 grādiem. Savukārt dienas laikā, neskatoties uz mākoņainu laiku, lielākajā teritorijas daļā gaiss iesils līdz +21…+26 grādiem un tikai piekrastē būs par pāris grādiem vēsāks.

Sākot ar otrdienu, laika apstākļus virs Latvijas noteiks ciklona dienvidrietumu mala. Tās ietekmē gaidāms lielākoties mākoņains laiks un praktiski katru dienu līs. Pastiprināsies arī rietumu puses vēji, ar kuriem no Skandināvijas ieplūdīs vēsāka gaisa masa. Un darba nedēļas otrajā pusē dienas laikā termometra stabiņš atkal nepārsniegs pat +20 grādu atzīmi, savukārt naktīs temperatūra pieturēsies +6…+11 grādu robežās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA