Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā (VATP) jau drīzumā sāksies jaunas ražošanas ēkas būvniecības un tiesības veikt celtniecības darbus Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā konkursā ieguva vietējais uzņēmums Ostas celtnieks, pavēstīja brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa. Jaunajā ēkā saimniekos iepakojuma ražotājs Immer Digital.

Šī būs sestā ēka VATP parkā. Kā skaidro brīvostā, Ostas celtnieks konkursā piedāvāja zemāko cenu, tādēļ arī tika atzīts par uzvarētāju. Būvniecības līgums noslēgts par 7,7 miljoniem eiro. Būvniecības izmaksas 1,2 miljonu eiro apjomā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Par ēkas nomu jau ir noslēgts līgums ar AS Immer Digital, kas divus gadus strādā Ventspils brīvostas būvētā ražošanas ēkā turpat VATP. Uzņēmums ražo mūsdienīgu, pilnībā pārstrādājumu iepakojamo materiālu un plāno darbību paplašināt, tādēļ plāno atvērt otru ražotni. Tas nozīmē, ka pēc otrās ražotnes atvēršanas uzņēmuma ieguldījumi Ventspilī pārsniegs jau 11 miljonus eiro, uzsvēra brīvostā.

“Mums ir jāpanāk, ka uzņēmumi, kas ražo augstas pievienotās vērtības produktus, strādā Latvijā. Tas ir īpaši svarīgi valsts līdzsvarotai attīstībai – reģionos. Gatava infrastruktūra, kur uzņēmums var uzreiz nākt un strādāt, ir ļoti svarīgs priekšnoteikums, lai uzņēmums ar savām investīcijām nobalsotu par Latviju. Tikai tā varēsim panākt, ka Latvijas iedzīvotājiem ne tikai nav jābrauc darba meklējumos uz ārzemēm, bet, ka viņiem ir, kur atgriezties,” pauda Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs.

Turpmāko trīs gadu laikā Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā plānots uzbūvēt kopumā trīs jaunas ražošanas ēkas – divas VATP parkā un vienu Ventspils lidostas rūpnieciskajā zonā Ganību ielā 103.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA