Metu konkursā par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksa Ventmalas mājas jaunbūvi Ventspils vecpilsētā uzvarējis darbs, kurā namu fasādes plānotas vizuāli līdzīgas vēsturiskajai Ūdens ielas apbūvei, aģentūru LETA informēja SIA Ventmalas māja valdes priekšsēdētājs Gundars Pētersons.

Uzdevums veidot namu fasāžu metus atbilstoši ielas vēsturiskajai apbūvei ievērots arī pārējos konkursā iesniegtajos darbos, bet dažos no tiem bijušas arī lielākas atkāpes attiecībā, piemēram, uz krāsām un tekstūrām. Konkursā uzvarējušais darbs fasāžu risinājuma ziņā ir ļoti tuvs vēsturiskai Ūdens ielas apbūvei – gan attiecībā uz ēku, kas kādreiz atradās Ūdens ielā 6, gan nojaukto ēku Ūdens ielā 8, kas bija celta 19. un 20.gadsimta mijā historisma jūgendstilā un kur pirmās Latvijas neatkarības laikā atradās viesnīca, bet padomju varas gados – bērnu poliklīnika un zobārstniecības kabinets. Kā skaidroja Pētersons, pašlaik vienā adresē ir apvienoti trīs vēsturiskie zemesgabali Ūdens ielā 6, 8 un 10, kur plānota jaunā dzīvokļu kompleksa būvniecība.

Konkursa žūrija, vērtējot iesniegtos darbus, ņēmusi vērā ne vien vēsturiskās apbūves prasību ievērošanu un kopējo arhitektūru, bet arī dzīvokļu plānojumu, teritorijas labiekārtojuma, automašīnu stāvvietu risinājumus u.c. faktorus.

Paredzēts, ka jaunajā namu kompleksā būs ap 40 dzīvokļu. Neliela platība varētu būt paredzēta arī komercdarbībai.

Konkursa uzvarētāja vārds kļūs zināms pēc aplokšņu atvēršanas žūrijas komisijas sēdē, kad arī tiks apbalvots uzvarētājs. Otro vietu žūrija nolēmusi nepiešķirt, bet balvu saņems trešās vietas ieguvējs, kā arī tiks pasniegtas veicināšanas balvas.

Ar konkursa uzvarētāju tiks noslēgts līgums par namu kompleksa projektēšanu. Kā prognozēja Pētersons, projektēšana varētu ilgt aptuveni gadu, un arī būvniecību varētu pabeigt viena gada laikā, tādējādi jaunais namu komplekss varētu būt pabeigts pēc diviem gadiem.

Jau ziņots, ka metu konkursā par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku kompleksa jaunbūvi un teritorijas labiekārtošanai Ventspils vecpilsētā, Ūdens ielā 6, bija saņemti septiņi piedāvājumi.

Projekta veidotāju mērķis ir radīt nelielu mūsdienīgu ēku kompleksu ar vairākām daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, kas apvienotu vēsturisko un laikmetīgo apbūvi Ventspils vēsturiskajā centrā. Zemes gabals Ūdens ielā 6, kur plānota dzīvojamo ēku kompleksa būvniecība, ir Ventspils pašvaldības īpašumā. Ventspils pašvaldība jau iepriekš skaidrojusi, ka, īstenojot šo ieceri, tiks sakārtota būtiska vecpilsētas daļa un vienlaikus radīts jauns labas kvalitātes dzīvojamais fonds.

Metu konkursu organizēja SIA Ventmalas māja – pagājušā gada vasarā dibināts uzņēmums, kura kapitāldaļas pieder Ventspils pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi.

Autors: LETA