Uz Muzeju nakti šogad Ventspils aicina Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2), kur sestdien, 15.maijā no plkst.18.00-21.49 būs iespējams izbaudīt brīvdabas pastaigu “Robežas starp veco un jauno”.

Šajā gadā Muzeju nakts nāk ar tēmu “Robežas,” aicinot izcelt robežas kā kultūras mantojuma un robežu radīta kultūras mantojuma aspektus, robežvietas un robežu sadalīto mantojumu, tāpat arī pārrobežu mantojumu un robežu šķērsošanu kā mantojumu.

Ventspils muzejam ir bagātīga vēsture un krājumi, taču šogad tiks izcelts Piejūras brīvdabas muzejs, kurš ne tikai ietilpst Covid-19 noteikto robežu kategorijā (āra teritorija, kur ļauts uzturēties), bet ir arī lielu pārmaiņu – jaunu robežu priekšā. Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā notiek Laivu mājas būve un iekārtošana, jaunu ekspozīciju izveides process, un esam ceļā uz jaunu Piejūras brīvdabas muzeja ēku. Tajā tiks iekārtota jauna pastāvīgā ekspozīcija un telpas muzeja darbinieku ikdienas darbam.

Sestdien, 15. maijā, Muzeju naktī  no plkst.18.00-21.49 ventspilnieki  aicināti atvadīties no vecās muzeja ēkas un ieskatīties muzeja nākotnē, uzrakstīt īpašās pastkartēs atmiņas un vēlējumus muzejam, satikt sen neredzētus eksponātus, ielūkoties muzeja darba aizkulisēs.

Apmeklējums Muzeju naktī ir bezmaksas un pastaigas maršruts izstrādāts atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Atgādinām, ka jāievēro distancēšanās un jālieto sejas maskas.

Šogad Muzeju naktī piedalās 60 Latvijas muzeji.

 

12.05.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs