Šā gada 6. un 7. maijā Ventspils Jauniešu mājā notika Ideju hakatons, kurā jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem ieguva praktiskas zināšanas ideju ģenerēšanā un jau sagatavoja ideju pieteikumus, kas ļautu papildināt Ventspils kultūras telpu un pilsētvidi.

Hakatonā “Apgreido Ventspili 2.2” jauniešus iedvesmoja un izglītoja moderators un semināru vadītājs Vilis Brūveris, ar pieredzes stāstiem dalījās biedrības “Šmiedrība” vadītāja Justīne Širina un studentu uzņēmuma “Basaful” valdes loceklis Mārtiņš Ermanis. Lai idejas labāk atbilstu Ventspils jauniešu vajadzībām, dalībniekus iepazīstināja ar iepriekš jauniešu aptaujā iegūtajiem datiem. Dalībnieki ideju izstrādē darbojās komandās un tiem palīdzēja zinoši mentori. Hakatons kā pasākuma formāts sākotnēji radies, lai īsā laikā radītu dažādus tehnoloģiskos risinājumus un biznesa idejas jaunuzņēmumiem. Tagad šo metodi nereti izmanto arī dažādu ar sociālu un pilsoniskās līdzdalības saistītu izaicinājumu risināšanā, ļaujot operatīvi nonākt pie radošiem un netradicionāliem risinājumiem.

Pēc 24 stundu intensīva darba jauniešu radītās idejas tika prezentētas žūrijas komisijai, kuras sastāvā bija nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” projektu vadītāja Anna Fedotovska, biedrības “Attīstības fabrika” valdes priekšsēdētājs Emīls Anškens,  Ventspils Jauniešu mājas vadītājs Kristians Jacevičs, Liepājas speciālās ekonomikas zonas biznesa attīstības un mārketinga vadītājs Gints Reķēns un Justīne Širina.

Hakatonā radītās idejas ir ar pievienoto vērtību, proti, izglītojošas un jauniešu interesēm atbilstošas. Piemēram, tika izstrādātas divas jauniešiem aktuālas komercpakalpojumu idejas, kuras papildinātu Ventspils pilsētvidi. Tika radītas pasākumu idejas par jauniešu festivāla organizēšanu, par vienaudžu izglītošanas programmas izveidi, kā arī par jaunu formātu jauniešu tikšanās reizēm ar politiķiem un citiem lēmumu pieņēmējiem. Šīs un vēl citas jauniešu izteiktās idejas tiks iekļautas programmā “Ventspils – Jauniešiem draudzīga pilsēta”, kas šogad tiek izstrādāta un šajā procesā dažādos veidos līdzdarbojas tieši jaunieši.

Ideju hakatonu Ventspils Jauniešu māja un Ventspils Izglītības pārvalde rīkoja projektā “Ventspils – Jauniešiem draudzīga pilsēta”, kas saņēmis valsts budžeta finansējuma atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

 

13.05.2022. / Autors: Izglītības pārvalde / Foto: Izglītības pārvalde