Topošās koalīcijas partijas vienojušās par valdības deklarāciju un balsojums par valdību iecerēts nākamnedēļ, 23.janvārī.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) pēc kārtējās sanāksmes sestdien žurnālistiem pauda, ka politiķi ir faktiski vienojušies par valdības deklarāciju. Pirmdienas rītā partijas vēlreiz tiksies, lai “gramatiski izietu cauri tekstam”, norādīja Kariņš.

Viņš sagaida, ka līdz 21.janvāra vakaram visas topošās koalīcijas frakcijas varēs pieņemt arī oficiālus lēmumus par dalību valdībā. Kariņš pirmdien arī tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Kariņš sagaida, ka “KPV LV” izvirzīs jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu. “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs norādīja, ka pašlaik frakcija par šo jautājumu nav lēmusi, bet varētu to darīt pirmdien, 21.janvārī. Viņš atturējās nosaukt iespējamos kandidātu vārdus.

Premjera amata kandidāts sagaida, ka “KPV LV” frakcija atbalstīs jaunas valdības izveidošanu. Kariņš piebilda, ir būtiski, lai valdību atbalstītu “KPV LV” frakcija, nav būtisks konkrēts deputātu skaits.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns uzsvēra, ka šīs dienas lielā ziņa ir tas, ka pabeigts darbs pie valdības deklarācijas. Viņš akcentēja, ka JKP ministri ir gatavi sākt darbu un strādās tā, lai pēc četriem gadiem par šo valdību runātu kā par labāko valdību.

Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka pēc šodienas sanāksmes optimisms par iespēju tuvākajā laikā izveidot valdību ir audzis. Politiķiem ir vienošanās par visiem problemātiskajiem punktiem. Nacionālā apvienība ir gandarīta, ka izdevies panākt labāko kompromisu, kāds šajā situācijā bija iespējams.

Apvienības “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce sacīja, ka sarunās par valdības deklarāciju un visas puses bija ļoti atvērtas un politiķi biji gatavi diskutēt par jebkuru jautājumu. Viņaprāt, topošā koalīcija ar radusi optimālo risinājumu situācijai un labu risinājumu Latvijai. Viņš prognozēja, ka apvienība lems pozitīvi par deklarāciju un dalību valdībā.

Autors: LETA / Foto: LETA