Jaunā konservatīvā partija (JKP) ceturtdien, 6.decembrī, nākusi klajā ar publisku paziņojumu, aicinot iespējamās valdības veidotāju Aldi Gobzemu turpināt sarunas par Ministru kabineta veidošanu tikai četrām partijām, no turpmākā darba izslēdzot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS). Tā JKP paliek nemainīga savā viedoklī par savām “sarkanajām līnijām”, kas nozīmē Gobzemam divus variantus – vai piekāpties JKP un saglabāt balsu vairākumu vai arī ļaut JKP izstāties, rezultātā zaudējot vairākuma balsu atbalstu balsojumā par valdības apstiprināšanu.

“Jau sākotnēji, Jauno konservatīvo biedru sapulcē mēs esam stingri definējuši, ka gadījumos, ja tas būs matemātiski iespējams, mēs atbalstīsim jaunās koalīcijas izveidi bez partiju Saskaņas un Zaļo zemnieku savienības piedalīšanās un pie šiem principiem mēs esam stingri turējušies,” paziņojumā norāda JKP līderis Jānis Bordāns.

Saskaņa ir pretvalstisks spēks, kura darbība bieži vien notiek nevis Latvijas valsts un tās iedzīvotāju, bet gan citu valstu interesēs, savukārt Zaļo zemnieku savienība ir politiskā partija, kas visspilgtāk raksturo līdzšinējo, duļķaino un nesaprotamo politikas vidi, kas kategoriski nav pieņemama mūsu partijas biedriem un arī vēlētājiem,” – tā Bordāns.

Kā uzsver Bordāns, “ZZS visspilgtāk raksturo nepildītie budžeta solījumi medicīnas darbiniekiem, pēkšņi “aizmirstie” policisti un ugunsdzēsēji. ZZS valdīšanas laikā Latvija ir ieguvusi reputāciju kā netīrās naudas atmazgāšanas lielvalsts un Saeimas deputātus tauta uztver kā degvielas zagļus un kompensāciju izkrāpējus. ZZS politiku raksturo muļļāšanās un skandāli simtiem miljonu vērtos iepirkumos Satiksmes ministrijā, kā arī neizpildīti solījumi lauksaimniecības un vides aizsardzības jomā. Šādai politikai ir jāsaka skaidrs nē un esmu pārliecināts, ka mūsu pozīciju atbalstīs gan KPV.LV deputāti, gan KPV.LV vēlētāji, gan arī KPV.LV izvirzītais Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems.”

Tādēļ JKP aicina jau nekavējoties sēsties pie sarunu galda, lai no četrām partijām – JKP, KPV LV, Jaunā Vienotība un Nacionālā apvienība – “izveidotu spēcīgu, profesionālu un kompetentu valdību, kura jau nākamnedēļ sāktu ieviest solījumus dzīvē”.

“Kā labas gribas žestu, mēs apliecinām, ka JKP šajā valdības modelī nepretendēs uz papildus ministru amatiem un atbalstītu ZZS iepriekš piedāvāto amatu pārdalīšanu citiem topošās koalīcijas partneriem,” norāda Bordāns.

Gobzems aicina JKP līdz sestdienas, 8.decembra, vakaram pārdomāt par labu dalībai viņa valdībā, aģentūrai LETA pavēstīja Gobzems. Situācijā, kad nepieciešams apstiprināt budžetu, veikt reformas vai paaugstināt cilvēku algas, “mums vēl jāmācās būt nācijai”, lai īstenotu “smagu, nepopulāru un kopīgu darbu”.

“Jāni Bordān, citas tādas iespējas mums nebūs realizēt maksimālo no mūsu programmām. Tā vairs nebūs nekad. Šobrīd JKP totāli kļūdās,” teikts premjera kandidāta paziņojumā. Gobzems norāda, lai gan tas ir nepopulāri, bet labāk ir izšķirties par “valstisku strādāšanu”. “Valstiski ir spēt mainīt savu viedokli un nebīties nepopulāru lēmumu,” akcentē politiķis.

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA