Sestdien, 11. jūlijā atzīmēsim iemīļotos Jūras svētkus Ventspilī! Svētku aktivitātes šogad noritēs pavisam netradicionāli – koncerti, sporta aktivitātes, darbnīcas un izklaides notiks vairākās vietās pilsētā, galvenokārt piejūras zonā.

 Svētku dienu iesāksim ar piemiņas brīdi. Plkst. 11.00 godināsim bojā gājušos jūrniekus un zvejniekus pie pieminekļa “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme”. Folkloras kopa “Laipa”, Ventspils teātra aktieri un deju kolektīva “Strautuguns” jaunieši gaidīs ikvienu, kurš vēlas nolikt ziedus un atcerēties sev tuvus cilvēkus.

No plkst. 11.30  līdz 16.00 Jūrmalas parkā, pļaviņā Loču un Medņu ielu krustojumā, koncertā “Pieskandinām jūras malu” uzstāsies Ventspils bērnu un jauniešu kolektīvi – Ventspils Kultūras centra vokāli instrumentālais ansamblis “Windy temper”, bērnu vokālie ansambļi “Mazā prinča planētas” un “Cita planēta”, popstudija “Jūras akmentiņi”, Centra sākumskolas zvanu ansamblis “Saules zvani” un vokāli instrumentālais ansamblis “Jautrie draugi”. Turpat blakus ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties atraktīvās brīvā laika spēlēs, kas prasa atjautību, veiklību un spēku.

Jau tradicionāli Ventspils pludmales volejbola stadionā noritēs “Latvijas Pludmales Jūras kauss pludmales volejbolā 2020” posms pludmales volejbolā, kurā piedalīsies 20 pāri jeb 40 dalībnieki. Visus sporta cienītājus aicinām jau plkst. 10.00 uz pirmajām spēlēm.

Izstāžu un mākslas cienītājiem būs viena atvērto durvju diena Mārītes Klušas viena darba izstādē “REZUMĒJUMS” Teātra namā “Jūras vārti”Izstāde būs apskatāma no plkst. 12.00 līdz 16.00. Ieeja no Kr. Valdemāra ielas.

Neizpaliks arī lielais svētku tirgus Vecpilsētas tirgus laukumā, kurš norisināsies divu dienu garumā – 10. un 11. jūlijā. Sestdien tirgus apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz 13.00 būs iespēja baudīt lībiešu dziesmu ansambļa “Rāndalist”, ukraiņu dziesmu ansambļa “Mrija”, vācu dziesmu ansambļa “Windau”, krievu folkloras kopu “Zdravica” un “Jurjev denj”, baltkrievu dziesmu ansambļa “Žuravinka” un vokālā ansambļa “Tatjanas diena” dziedājumus. Koncertu papildinās feinās Ūdensmemmes stāsti un jautro blūmīzeristu melodijas.

Lustīgu koncertu pie Zilā karoga pludmales ieejas no 12.00 līdz 14.00 sniegts brāļi Rozentāli jeb grupa “R2”, savukārt no 14.00 līdz 16.00 instrumentālu ritmu skanējumu piedāvās Ventspils Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi – Ventspils senioru bigbends, Ventspils junioru bigbends un Ventspils džeza nonets.

Dažādas darbnīcas roku veiklībai un radošam garam par godu jūrai un jūrniekiem, zivju bufete un svētku īpašā zivju zupa, izjādes ar zirgiem, Kurzemes piekrastes ļaužu mājdzīvnieki un citi piedzīvojumi būs pieejami no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 Piejūras brīvdabas muzejā. Radošam garam plkst. 12.00 varēs vērot deju ansambļa “Liedags”, senioru deju kopas “Brīzīte”, vidējās paaudzes deju kolektīva “Kurzeme” un senioru deju kolektīva “SenKurzeme” dančusKursēs arī svētku  Mazbānītis. Informāciju par Mazbānīša kursēšanas laikiem, muzeja darba laikiem un cenrādi var apskatīt muzeja mājas lapā http://muzejs.ventspils.lv/

Vakarā, plkst. 20.00, Piejūras brīvdabas muzejā notiks jaunā folka grupas “Jauno Jāņu Orķestris” koncertsBiļetes cena – 5 eiro. Tās iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  Pieejamas tikai 500 biļetes! Ieeja koncertā no plkst. 19.30, no Riņķa ielas pie lielā enkura.

Kā Jūras svētkos pienākas – visa centrā pati jūra. No plkst. 19.00 līdz 24.00 Pludmales saulrieta mūzika sērfotāju pludmalē pie kafejnīcas “Surf Saulīte”. Visa vakara garumā spēlēs DJ Žanis, bet uz saulrieta laiku, no plkst. 21.00 līdz plkst. 22.00, tikšanās ar dziesminieku un dzejnieku Andri Akmentiņu.

Kā katru gadu, aktivitātes ir sarūpējis arī Ventspils muzejs, kas svētkus ieskandinās jau no 8. jūlija, bet galvenās aktivitātes piedāvās sestdien, 11. jūlijā. Herberta Dorbes memoriālajā muzejā 8. jūlijā plkst. 15.00 sāksies radoša nodarbība papīra kuģīšu gatavošanā “Vakar bijām ostas malā, tur tik daudz kuģu, ka netiek galā…”. Savukārt, 10. jūlijā no plkst. 9.30 „…vētras putni kad spārnus sit…” –  radoša  nodarbība bērniem. 11. jūlijā Amatu māja piedāvās savādākus Jūras svētkus – dabas materiālu darbnīcas – aušanu ar jūras zālēm, jūras gleznu veidošanu, ziepju un ziepju trauku izgatavošanu. Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs

Stipra lietus vai vēja  gadījumā notikumi var tikt atcelti vai pārcelti, tādā gadījumā par to tiks paziņots Ventspils Kultūras centra Facebook lapā.

Lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus, mainīts ierastais pasākuma formāts. Gan pasākumu laikā, gan ikdienā lūgums ņemt vērā spēkā esošos ierobežojums –  ievērot 2 metru distanci. kā arī, ja ir saslimšanas simptomi, tad palikt mājās, lai pasargātu gan sevi, gan apkārtējos.

10.07.2020. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Pixabay