FOTO: Jūras un Vasarnīcu ielu stūrī plīsis ūdensvads

1554

Ceturtdienas rītā ap plkst.08.30 notika maģistrālā ūdensvada plīsums Jūras un Vasarnīcu ielu krustojumā. Stundas laikā izdevās situāciju normalizēt, bet pilnībā atjaunošanas darbi tiks paveikti ceturtdienas laikā.

Kā novēroja portāls Ventspilnieks.lv, uz avārijas vietu bija izbraukušas vairākas ŪDEKA brigādes, kuru operatīvas darbības rezultātā situācija normalizējās jau ap plkst.09.30.

Pašlaik satiksmei slēgts Vasarnīcu ielas posms no Jūras līdz Rīgas ielai, lai attīrītu ielu no ūdens noplūdes rezultātā radītiem smilšu sanesumiem un sakārtotu avārijas vietu, taču būtiskākās avārijas radītās sekas jau novērstas.

“Negadījuma rezultātā un ūdens noplūdes dēļ pilsētas dienvidu daļā dzīvojošajiem nepilnu stundu nācās saskarties ar ūdens padeves traucējumiem un nepietiekamu ūdens spiedienu, taču jau stundu pēc negadījuma situācija bija normalizējusies un ŪDEKA ūdens padeves spiediena nolasīšanos punkti uzrādīja atbilstoša līmeņa spiediena rādījumus,” portālam Ventspilnieks.lv stāstīja uzņēmuma tehniskais direktors Guntis Grūbe.

Viņš stāstīja, ka plīsusi ir čuguna caurule, kas šajā trasē uzstādīta pagājušā gadsimta 70.gados. “Ņemot vērā, ka šī līnija atrodas zaļajā zonā, līdz ar to nekāda satiksmes ietekme šeit nav, tādēļ caurule agrāk netika mainīta. Iemesls, kādēļ caurule ir plīsusi, uzzināsim, kad būsim to atrakuši. Katrā ziņā brīdī, kad bija noticis plīsums, spiediens un ūdens apjoms bija aizdomīgi liels,” klāstīja Grūbe.

Līdz avārijas seku pilnīgai novēršanai, kas paredzēta šīs dienas laikā, ūdens padeve būs slēgta ēkai Jūras ielā 34, kur atrodas prokuratūra, kā arī vienai dzīvojamajai mājai Jāņa Poruka ielā. Pārējām apkārtnes ēkām ūdens padeve vairs nav traucēta, tomēr iespējama ūdens uzduļķošanās.