Šovakar teātra namā Jūras vārti izskanēs izcilā latviešu komponista Ērika Ešenvalda garadarbs Vulkānu simfonija, informē Kurzemes filharmonija.

Jaundarba atskaņojumā piedalīsies soliste – flautiste Dita Krenberga, Valsts akadēmiskais koris Latvija, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Māris Sirmais. Multimediālo uzvedumu veidojis režisors Roberts Rubīns, telpu iekārtojis scenogrāfs Didzis Jaunzems, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis.

“Kaut kur netālu no izspļauto akmens un izdedžu krāvumiem, starp lavas uguns un putekļu dubļu straumēm, draudošās magmas dziļajos apcirkņos un karsto geizeru dūmeņos brīdī, kad zeme drebēja, debess aptumšojās un šķita, ka pasaulei gals klāt, vietējām tautām piedzima mīti, leģendas un tautasdziesmas par vulkāniem – “kad akmeni sit, tas izraud uguni”, “mīlētāji pārtapa par vulkāniem – vienmēr blakus un ar degošu mīlestības liesmu sevī”, “pēc četrām stundām vīrs izkāpa no krātera un atgriezās mājās; izrādījās – bija pagājuši veseli četrdesmit gadi”, “Zemes māte sūtīja savus dēlus, jaunos vulkānus, pa pasauli sev mājvietu meklēt: vieni apmetās uz salām, citi vēl kaut kur, bet tie trešie nokāpa teiksmainajā zemūdens pasaulē”. Tā komponista teikto citē Kurzemes filharmonija.

Iepriekšējais Ešenvalda aplūkotais dabas fenomens bija ziemeļblāzma. Tai par godu tapa uzvedums Ziemeļu gaisma.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA