Jurists Levits, tiesībsargs Jansons un KPV LV opozicionārs Šmits – pretendenti uz Valsts prezidenta amatu

749

Cīņa par Valsts prezidenta krēslu ir saasinājusies, jo uz augsto amatu pretendēs trīs kandidāti – Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, tiesībsargs Juris Jansons un KPV LV iekšējais opozicionārs Didzis Šmits.

Oficiāli izvirzīts ir Levits. Viņš arī ir galvenais favorīts un visdrīzāk arī tiks ievēlēts amatā. Viņam atbalstu solījuši visi koalīcijas spēki, izņemot KPV LV iekšējie opozicionāri. Tomēr, neskatoties uz to, ja visi deputāti solījumu izpildīs, tad Levits saņems 55 balsis.

KPV LV opozīcionāru lēmums virzīt sav biedru Šmitu nevieš cerības, ka viņš varētu saņemt vairāk par savu dažu domubiedru balsīm. Jansonam atbalsts garantēts no viņu virzījušā politiskā spēka – labo darbu čempioniem Zaļo un zemnieku savienības. Pagaidām nav skaidrs, kā balsos Saskaņa, taču ir zināms, ka noteikti ne par Levitu. Savu kandidātu Saskaņa tomēr nevirzīs.

Pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā, apzinoties, ka viņam nav nekādu izredžu tikt pārvēlētam amatā uz otro termiņu. Tā viņš paziņoja pēc tam, kad koalīcijas partijas vienojās par atbalstu Levitam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts prezidenta kanceleja