Jūrkalnes Ugunspļavā izbūvēs dabas koncertzāli

1050

Jūrkalnes Ugunspļavā šobrīd tiek veidots unikāls projekts – dabas koncertzāles Vējturu nams izbūve, informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Viņa stāsta, ka objekta ierīkošana, esošo gājēju celiņu pārbūve, ārējās un iekšējās elektroapgādes ierīkošana, apmeklētāju uzskaites un videonovērošanas sistēmas ierīkošana radīs priekšnoteikumus valsts un starptautisku pasākumu rīkošanai, kā arī piesaistīs tūristus ne tikai vasarā, bet arī citos gadalaikos.

Dabas koncertzāles lielums būs 50 m2, tā tiks veidota no koka un dzelzbetona konstrukcijām. Kā apdares materiālu izmantos koku, terases vidū paredzēts novietot koka elementu ar zariem – osi vai ozolu.

Koncertzālē plānots rīkot akadēmiskās, kora, džeza, garīgās un pasaules mūzikas koncertus, brīvdabas kino vakarus, teātra izrādes un pasākumus, kuru norisē iekļaus suitu dzīves tradīcijas. Jaunais objekts Jūrkalnes dabas un atpūtas parkā ļaus organizēt festivālus, ļaujot pulcēties vairākiem tūkstošiem cilvēku, bet Vējturu nams būs pielāgojams arī maziem notikumiem.

Vides pilnveidošana Jūrkalnē iespējama, pateicoties Ventspils novada pašvaldības īstenotajam projektam Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība. Projekta īstenošanas kopējās izmaksas lēšamas 378 764,94 eiro, tostarp Eiropas Reģionāla attīstības fonda finansējums ir 202 746,34 eiro, pašvaldības finansējums ir 166 492,84 eiro, valsts budžeta dotācija – 9525,76 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība