Premjers Krišjānis Kariņš tikšanās laikā ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko apliecinājis, ka ir visas iespējas, lai jau drīzā nākotnē varētu pilnībā nodrošināt naftas produktu piegādi Baltkrievijai caur Latvijas ostām, informē baltkrievu mediju.

Minskā notikušajā tikšanās reizē Kariņš uzsvēra Baltkrievijas prezidentam, ka transporta un loģistikas jomā abām valstīm ir jāveido vēl ciešākas attiecības. Pēc premjera teiktā, ir arī vēl viena iespēja, proti, nodrošināt naftas importu no visas pasaules uz Baltkrieviju caur Latviju, tā savukārt Kariņu citē aģentūra LETA. Uz jautājumu, kad šāda vienošanās varētu tikt panākta, Kariņš atbildējis, ka tas esot jājautā uzņēmumiem, kas šādas piegādes varētu nodrošināt.

Premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs savukārt Ventspilnieks.lv pastāstīja, ka tikšanās laikā ar premjeru Sergeju Rumasu pārrunāja virkni aktuālo divpusējās sadarbības jautājumu, tostarp ekonomiskās sadarbības veicināšanu transporta un loģistikas jomā, vides aizsardzību, kā arī gatavošanos Baltkrievijas prezidenta plānotajai vizītei uz Latviju.

“Latviju un Baltkrieviju vieno labas un daudzveidīgas kaimiņattiecības. Mums ir svarīgi, lai Baltkrievija būtu neatkarīga, ekonomiski spēcīga un stabila valsts,” tiekoties ar Baltkrievijas augstākajām amatpersonām, uzsvēra Kariņš.

Ministru prezidents ar Baltkrievijas kolēģi apmeklēja industriālo parku Lielais akmens, lai izvērtētu iespējas padziļināt sadarbību Eirāzijas transporta koridoru attīstībā un Latvijas tranzīta infrastruktūras izmantošanā industriālā parka Lielais akmens kravu apkalpošanai.

17.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com

18.11.1953 – 13.01.2020