Kariņš sola, ka valdība neiejauksies tiesu varas darbībā

656

Neskatoties uz atsevišķu ministru paustajiem viedokļiem un paziņojumiem, tie ne vienmēr atspoguļosies valdības kopīgā darbā un lēmumos. Tā, komentējot tieslietu ministra Jāņa Bordāna aicinājumu vērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes izteicās premjers Krišjānis Kariņš.

Premjers solīja, ka valdība nekādā gadījumā neiejauksies tiesu varas darbībā. Viņš uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi, lai izpildvara no tiesu varas būtu pilnīgi atdalītas.

Valdība nevērtē un nevērtēs Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam, uzsvēra Kariņš, jo to var darīt tikai Saeima. “Nepārprotiet! Viņa [Bordāna] kā tieslietu ministra rīcībā ir informācija, kas viņam liek domāt, ka kaut kas būtu no jauna jāvērtē. Iespējams, ka tā arī ir, tikai tas nav valdības darbs. Mums likumā ir noteikta kārtība, kā to darīt,” tā premjera teikto citē aģentūra LETA. “Es gādāju un gādāšu par to, ka, kamēr viens otrs publiski nāk ar lieliem paziņojumiem, šie paziņojumi tādi arī paliek, līdz netiek izskatīti atbilstošā kārtībā. (..) Tas, ko viens otrs ministrs saka, ne noteikti atspoguļojas un atspoguļosies valdības darbībā kopumā. Es nevaru ietekmēt, ko katrs domā, ko katrs saka, bet es varu ietekmēt, kā valdība kopumā rīkojas. Un valdība turēsies likuma un kārtības normās.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja