Karstums saglabāsies līdz sestdienai, jaunnedēļ gaidāms lietus

1339

Lielais karstums saglabāsies visā Latvijā vēl divas dienas – līdz sestdienai, 4.jūnijam. Pēc tam pakāpeniski kļūs vēsāks, bet jaunnedēļ gaidāms lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķlu prognozes.

Ceturtdiena Ventspils pusē aizritēs tveicīga. Debesis būs skaidras, pūtīs neliels rietumu vējš, gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem. Piektdien gaiss būs par dažiem grādiem vēsāks, bet aukstā atmosfēras fronte Latviju šķērsos 4.jūnijā. Nokrišņus tā nesīs ļoti maz, gaidāms, ka jauni lietus mākoņi Latviju varētu šķērsot vēl arī nākamās nedēļas sākumā, tomēr tie lielākoties nesīs vien īslaicīga rakstura lietu, kas skars tikai atsevišķus valsts reģionus, tādēļ sausums būtiski nemazināsies.

Vējš iegriezīsies no ziemeļu puses un atsevišķās dienās brāzmās sasniegs pat 15-18 m/s. Tas veicinās auksta gaisa advekciju – jau sestdiena vien Latgalē būs vēl +21…+23 grādus silta, turpmākajās dienās visā teritorijā būs vien +14…+20 grādus silts. Dzestras kļūs arī naktis. Lai arī šīs periods biežāk būs ar mākoņainām debesīm un gaidāms arī brāzmains vējš, termometra stabiņš, vējam pierimstot un debesīm noskaidrojoties, vietām var noslīdēt pat līdz +2…+5 grādiem, bet uz augsnes iespējamas salnas.

Siltākas gaisa masas Latvijā atkal varētu atgriezties vien jūnija pirmās dekādes pēdējās dienās.