Šajā gadā koncertzāle “Latvija” aizsāka ērģeļmūzikas koncertciklu, kurā aicina klausītājus svētdienās piedzīvot ērģeļmūzikas daudzveidību. Šī gada noslēdzošais koncerts izskanēs Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī plkst. 13.00. Koncertā “Ērģeļmūzika Ziemassvētkos” uzstāsies ērģelniece Larisa Carjkova un mecosoprāns Baiba Renerte ar īpaši šiem svētkiem izvēlētu gaišu muzikālo programmu. Koncertcikls turpināsies arī nākamajā gadā.

Koncertā “Ērģeļmūzika Ziemassvētkos” izskanēs gan ārzemju komponistu, gan latviešu autoru skaņdarbi (J. S. Baha, S. Franka, V. A. Mocarta, J. Lūsēna, R. Dubras un citu autoru mūzika). Par koncertprogrammas skaņdarbu izvēli mūziķes saka: “Gada gaišākajos svētkos vēlamies dāvāt klausītājiem muzikālu ceļojumu miera, ticības, labestības un sirds siltuma pasaulē. Koncertā dzirdēsiet skaņdarbus, kas mums šajā svētku laikā ir īpaši un ar kuriem vēlamies dalīties ar līdzcilvēkiem.”

Larisa Carjkova absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu klavierspēlē un maģistra grādu ērģeļspēlē (prof. Tālivalža Dekšņa klasē). Viņa studējusi arī Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā, bet meistarību papildinājusi Zviedrijā, Vācijā un Lietuvā pie tādiem ievērojamiem ērģelniekiem kā Tons Kopmans, Karina Nelsone, Žoriss Verdins, Gerijs Verkade, Džoels Spērsts, Fransuā Espina un Ligita Sneibe.

Baiba Renerte Latvijas Mūzikas akadēmijā absolvējusi prof. Anitas Garančas klasi, iegūstot maģistra grādu. Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves debitējusi 2004.gadā Orlovska lomā J. Štrausa operetē „Sikspārnis”. Dziedātājas repertuārā ir lomas vairākos LNO iestudējumos – Donna Elvīra V. A. Mocarta operā “Dons Žuans”, Otrā Dāma V. A. Mocarta “Burvju flautā”, Bradamante G. F. Hendeļa “Alčīnā” un citos tēlos. Dziedātāja piedalījusies arī daudzos lielas formas darbu iestudējumos un viņas repertuārā ir arī vokālie cikli. Baibas Renertes plašās vokālās iespējas un aktrises talants pierādījies dažādu žanru mūzikas projektos.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Biļetes iegādājamas koncertzāles “Latvija”, teātra nama “Jūras vārti” kasēs, kā arī citās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

 

13.12.2023. / Autors: SIA “Kurzemes filharmonija” / Foto: SIA “Kurzemes filharmonija”