1. novembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” pasaules mūzikas festivāla “Porta 23” ietvaros pirmo reizi uzstāsies kubiešu čelliste un dziedātāja Ana Karla Maza, radot savu muzikālo visumu, kas apvieno džezu, klasisko mūziku un Latīņamerikas skanējumu krāsas. Koncerts Ventspilī būs mākslinieces pirmā uzstāšanās Latvijā.

Par 28 gadus veco Anu Karlu Mazu kritiķi mēdz teikt, ka ar savu čellu viņa glezno dzimtās Havanas neprātīgo greznību, Brazīlijas sambas akcentus un Argentīnas tango traģēdijas. Tas ir vienlīdz elpu aizraujoši un pavedinoši. Viņas skaņdarbos var saklausīt gan džezu, gan klasisko mūziku, gan Latīņamerikas ritmus. Īpašu vietu mūziķes daiļradē ieņem Bahija – vieta netālu no Havannas, kurā pagāja Anas bērnība.

Ana Karla Maza dzimusi Kubā mūziķu ģimenē, tāpēc nav pārsteigums, ka jau piecu gadu vecumā viņa sāka spēlēt klavieres, bet desmit gadu vecumā Havannā pirmo reizi arī kāpa uz skatuves, spēlējot instrumentu, ko joprojām sauc par savu – čellu. 12 gadu vecumā mūziķe kopā ar ģimeni pārcēlās uz Spāniju, kur sāka iesaistījās sava tēva Karlosa profesionālajos mūzikas projektos, piedaloties arī divos ierakstos.

Mūziku Ana Karla Maza studējusi Francijā, kur iepazinās ar čellistu Vinsentu Segālu, kurš arī iedrošināja jauno mūziķi pievērsties solo karjerai. 2016. gadā viņa izdeva debija albumu “Solo Acoustic Concert”, kam sekoja vēl trīs studija albumi, no kuriem jaunākais – “Caribe” – nāca klajā šoruden. Jaunā albuma tūrē Ana Karla Maza uzstājās daudzās Eiropas koncertzālēs un klubos.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”sadarbībā ar pasaules mūzikas festivālu “Porta 23”, pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Biļetes iegādājamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”, kā arī koncertzāles “Latvija” un teātra nama “Jūras vārti” kasēs.

 

19.10.2023. / Autors: SIA “Kurzemes filharmonija” / Foto: SIA “Kurzemes filharmonija”