Otrdien, 17. oktobrī, Ventspils slimnīcu apciemoja un ar tās ikdienu iepazinās Talsu jaunieši, kas iesaistījušies jauno mediķu skolas aktivitātēs. Tāpat vizītes ietvaros jauniešiem bija iespēja iepazīties ar izmaiņām Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā. Kopā ar jauniešiem Ventspils slimnīcu apmeklēja arī Talsu filiāles vadītāja, valdes locekle Kristīna Bidzāne.

Valdes priekšsēdētājs Juris Lācis sniedza ieskatu nozarē, kā arī pastāstīja par Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem, aicinot skolēnus izmantot iespēju piedalīties Ēnu dienās, karjerai veltītos pasākumos un dažādos topošo mediķu kursos, lai iegūtu padziļinātu ieskatu mediķa profesijā. Tāpat Juris Lācis norādīja, ka Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir ārstniecības iestāde ar lielāko rezidentu skaitu un ar prieku sniedz jaunajiem speciālistiem iespēju veidot karjeru ārstniecības nozarē.

Ekskursijas turpinājumā Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Kalēja atsvaidzināja skolēnu zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, aicinot arī izmantot iegūtās zināšanas praksē. Jauniešiem bija iespēja izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu, izmantojot manekenu, Dr. Kalējai sniedzot padomus par to, kā pareizāk veikt sirds masāžu un kas jāņem vērā, palīdzot cietušajam.

Iepazīšanos ar Ventspils slimnīcu skolēni turpināja nupat gada jubileju nosvinējušajā Kurzemes Rehabilitācijas centrā, uzzinot vairāk par rehabilitācijas nozīmi ārstniecības procesā un daudzveidīgajiem pakalpojumiem, ko piedāvā Rehabilitācijas centrs. Kurzemes Rehabilitācijas centra koordinatore Arta Celma topošajiem mediķiem pastāstīja par to, kādas karjeras iespējas ir rehabilitācijas nozarē, tāpat demonstrējot gan mūsdienīgās telpas, gan inovatīvās rehabilitācijas iekārtas, tai skaitā gaitas analizatoru, ko jauniešiem bija iespēja arī izmēģināt.

Šāda veida praktiskās nodarbības palīdz jauniešiem uzzināt par mediķa profesijas niansēm no pašiem mediķiem un iegūt vērtīgu pieredzi, kas noder, izvēloties sev piemērotāko profesiju nākotnē.

 

19.10.2023. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”