Ventspils Digitālais centrs ir izsludinājis metu jeb skiču konkursu, kura mērķis ir atrast labākos ekspozīciju idejas koncepcijas autorus topošajam Zinātnes un inovāciju centram, atklāja Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne.

Viņa skaidro, ka metu konkurss palīdzēs izvēlēties “saturiski augstvērtīgākos un izcilākos dizaina risinājumus, kas nodrošinātu idejas koncepcijas un eksponējamo objektu dizaina atbilstību Zinātnes centram, kā arī respektētu ēkas arhitektūru”.

“Zinātnes centrā paredzēti interaktīvi eksponāti, kas saistīti ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, viedajām tehnoloģijām, sevis izzināšanu, kā arī citas galerijas, kas rosinās jauniešus vairāk interesēties par eksaktajām zinātnēm un tehnoloģijām vai izprast vienkāršus fizikas un dabas likumus,” skaidro Kroņkalne.

Eksponātus veidos ar mērķi nodrošināt interesantu, izglītojošu jēgpilnu laika pavadīšanu, kas integrējas interešu izglītības programmu apguvē un arī vispārējās izglītības STEM izglītībā.

Savu piedāvājumi konkursā jāiesniedz līdz 20.maijam Ventspils Digitālajā centrā. Skices vērtēs speciāli žūrijas komisija, kuras sastāvs gan netiek atklāts. Žūrija vērtēs ekspozīcijas koptēlu, interaktīvo eksponātu māksliniecisko saderību, kā tie iekļaujas ēkas kopējā tēlā, cik inovatīvs ir to mākslinieciskais dizains, vai ekspozīcijai ir stāsts un vai tie būs mūsdienīgi un pietiekami saprotami dažādu vecumu apmeklētājiem, skaidroja Kroņkalne.

Centra būvniecība ir jau sākusies, bet to pabeigt plānots līdz nākamajam gadam, bet ekspluatācijā nodot 2022. gadā. Zinātnes centra ekspozīcijas daļas izvietoto galeriju platība aizņems 3550 m2 no kopējās centram paredzētās platības, kas sastāda 4740 m2, kura tiks izvietota ēkas pirmajā stāvā.

Kopējās projekta investīcijas ir aptuveni 20 miljoni eiro, no tām septiņus miljonus eiro plāno ieguldīt Ventspils pilsētas pašvaldība, iepriekš skaidroja domē.

Centra ēku projektēja Lietuvas arhitektu birojs Ambraso arhitekta Audra Ambrasa vadībā un tam deva nosaukumu Kāpa 2016. Oficiāli nosaukums topošajam Zinātnes un inovāciju centram joprojām nav. Iepriekš domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanā ierobežotais Aivars Lembergs izteica aicinājumu centru nosaukt “Neo” vārdā, taču juridisku ierobežojumu un neatbilstības dēļ no tā atteicās.

06.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Abraso arhitektu biroja vizualizācija