Tārgales pagastā pie Ventspils strādājošā kokzāģētava Kurekss pagājušajā gadā strādāja ar 48,754 miljonu eiro, kas ir par 3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,6 reizes un bija 4,244 miljons eiro, liecina informācija Firmas.lv.

Pagājušais gads uzņēmumam ir bijis veiksmīgs, jo ražošanas un realizācijas apmēri bija augstākie uzņēmuma vēsturē un apgrozījums sasniedza 48,75 miljonus eiro, bet peļņa pieauga līdz 4,2 miljoniem eiro.

Kompānijas vadība norāda, ka Brexit negatīvā ietekme bija mazāka par prognozēto, kā rezultātā kompānijas ieņēmumi attiecīgajā tirgū samazinājās nebūtiski. Visos kompānijas produkcijas pārdošanas tirgos Kurekss noturēja savas pozīcijas, un būtiski palielināja Ķīnas un Francijas tirgus daļu. Visvairāk produkcijas kompānija tradicionāli realizēja Lielbritānijā, kur atrodas uzņēmuma stabilākie pircēji. Cenu krituma dēļ samazinājās kompānijas realizācijas apmērs Ēģiptē, kur uzņēmums tradicionāli realizē nozīmīgu daļu zāģmateriālu. Uzņēmumam labi rezultāti ir bijuši Dienvidkorejā, Beļģijā un Vācijā, kur uzņēmuma realizētos materiālus atzinīgi novērtē.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka Kurekss turpināja labu sadarbību ar visiem zāģbaļķu piegādātājiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Lai nodrošinātu stabilākas zāģbaļķu piegādes, kompānija turpināja pirkt augošu koku cirsmas Kurzemē, tādējādi izveidojot optimālu zāģbaļķu atlikumu zāģētavā. Arī piegādes bija vienmērīgas un ražošanu izdevās nodrošināt plānotajos apmēros.

Kurekss vadība norāda, ka lielākās investīcijas kompānija ieguldīja jaunās tuneļkaltes iegādē un uzstādīšanā, kur izmantoja Eiropas Savienības fondu atbalstu, kā arī bankas Swedbank kredītu. Projektu veiksmīgi izdevās pabeigt decembrī un patlaban iekārta ir nodota ekspluatācijā un veiksmīgi darbojas.

Kompānijas vadība uzsver, ka Kurekss finansiālais stāvoklis ir stabils, sekmīgi spēj kārtot savas saistības gan ar bankām, gan valsti.

Jau ziņots, ka 2016.gadā Kurekss apgrozījums bija 47,34 miljoni eiro un peļņa bija 1,178 miljoni eiro.

Kurekss ir reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kurekss īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis. Kurekss viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana.

Autors: LETA / Foto: LETA