Kurzemē ziemājiem šoruden bijis ļoti labs sējas laiks

1288

Ne vien ražas novākšana, bet arī ziemāju sēja Vidzemē un Latgalē krietni aizkavējusies, savukārt Kurzemē un Zemgalē ziemājiem šoruden bijis pat ļoti labs sējas laiks. Tā portālam Ventspilnieks.lv skaidroja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciāliste Brigita Skujiņa.

“Ziemājiem jau bija jābūt iesētiem, taču pašlaik vēl ļoti daudzi saimnieki to tikai sēj. Vissliktāk klājas bioloģiskajās saimniecībās. Kad varēja tikt uz lauka, lai nokultu, piemēram, auzas, kas pērn tika eksportētas pat uz ASV, kult vairs nebija ko, – graudi bija sadīguši jau uz lauka,” norādīja Skujiņa.

Viņa gan uzsvēra, ka Kurzemē un Zemgalē ziemājiem šoruden bijis ļoti labs sējas laiks, kaut arī daži lauki vēl tiek sēti.

Smagākajās augsnēs problēmas sagādāja tās apstrāde, jo smagā tehnika kulšanas laikā augsni sablietēja un tā biji slikti sastrādājama.

Būtisks ziemājiem pašlaik ir lietus, jo sausuma dēļ iesētie graudi pagaidām nedīgst. Ja nokrišņu būs pietiekami, tad ziemāji līdz ziemai paspēs attīstīties veiksmīgai pārziemošanai, norādīja LLKC speciāliste.