Jaunā darba nedēļa iesāksies ar stiprām lietavām un brāzmainu vēju, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). 

Pirmdien, 3.oktobrī, Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļus nedēļas sākumā – valsts austrumu daļā aktīvs dzeltenais brīdinājums par stipriem nokrišņiem, savukārt galvaspilsētā gaidāmas ziemeļu vējš brāzmās līdz pat 20–24 metriem sekundē (m/s). Arī otrdien, 4.oktobrī, ir gaidāmi līdzīgi laikapstākļi.

Naktīs gaiss atdzisīs līdz +4…+9 grādiem (pēc Celsija skalas), tik piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Savukārt dienās maksimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +9…+14 grādu robežās, tomēr austrumu rajonos būs vēsāks – termometra stabiņš saglabāsies pie +5…+9 grādu atzīmes.

Kā pirmdien, tā otrdien, 4.oktobrī, debesis lielākoties klās mākoņi, tomēr vietām, galvenokārt valsts rietumu daļā, tas palaikam skaidrosies. Dominēs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, kas daudzviet brāzmās sasniegs 15-19 m/s, bet uzmanīgākiem jābūt galvaspilsētas iedzīvotājiem – pirmdienas vakarā Rīgā vēja brāzmas var sasniegt līdz pat 20-24 m/s.

Kā informē LVĢMC, nedēļas gaitā Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas – naktīs paliks siltāks un salnas nav gaidāmas,

savukārt nedēļas otrajā pusē dienās vietām termometra stabiņš varētu pakāpties līdz pat +17 grādu atzīmei.

Trešdien, 5.oktobrī, debesis vēl būs lielākoties mākoņainas, bet jau ceturtdien, 6.oktobrī, mākoņu daudzums samazināsies un palaikam uzspīdēs arī saule. Vējš galvenokārt pūtīs no dienvidiem, dienvidrietumiem un visstiprākās brāzmas gaidāmas tieši piekrastes rajonos, kur tas sasniegs 15–18 m/s.

Šajās naktīs minimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +7…+12 grādu robežās, tomēr trešdienas naktī vietām austrumos termometra stabiņš noslīdēs līdz +3…+6 grādu atzīmei. Trešdien dienā gaiss iesils +11…+15 grādiem, bet ceturtdien, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra sasniegs +14…+17 grādus.

Pēc šī brīža prognozes, darba nedēļas izskaņā – piektdien, 7.oktobrī, vēl vietām uzlīs, bet nedēļas nogalē būtiski nokrišņi nav gaidāmi, norāda LVĢMC.

 

3.10.2022. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs