Pašvaldības SIA „Ventspils nekustamie īpašumi” apsaimniekotajās ēkās šonedēļ sāk pieslēgt apkuri.

Līdz 4. oktobrim apkuri pieslēgs visās nedzīvojamās ēkās un nesiltinātās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, bet līdz 5. oktobrim apkures padeve tiks nodrošināta visām siltinātajām dzīvojamām mājām.

Ja pēc apkures pieslēgšanas radiatori dzīvoklī nesilst vai silst tikai daļa no tiem, aicinām iedzīvotājus nekavējoties par to ziņot mājas pārvaldniekam pa tālruni 63622588 vai arī ēkas iekšējās apkures sistēmas apkalpotājam SIA „Cirtnis” pa tālruni 26602509.

Vēršam uzmanību, ka ierobežotas energoresursu pieejamības un augstas energoresursu cenas apstākļos, Ministru kabineta noteikumos Nr.907 veikti grozījumi, lai samazinātu enerģijas patēriņu centralizētās apkures sistēmās.  Tas nozīmē, ka no šā gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās būs jānodrošina, lai gaisa temeperatūra dzīvokļos nepārsniegtu 19°C, bet nebūtu zemāka par 18°C. Savukārt, ja kādā telpu grupā gaisa temperatūra būs zemāka par 18°C, tad nosacījums par 19°C, kā augstāko pieļaujamo temperatūru, nebūs attiecināms.

Vienlaikus saglabāta iespēja, ka dzīvokļu īpašnieki var lemt par augstāku gaisa temperatūras nodrošināšanu dzīvojamajā mājā, ja to uzskata par nepieciešamu mājas ekspluatācijai vai iedzīvotāju veselības un pašsajūtas nodrošināšanai.

 

3.10.2022. / Autors: PSIA „Ventspils nekustamie īpašumi” / Foto: Pixabay