Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1728

Ceturtdien, 1.jūnijā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņem laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 12.numuru!

Numura vienā no galvenajiem rakstiem lasiet par tranzīta nozares šā brīža svarīgākajiem un neatliekami risināmiem jautājumiem. Piemēram, ka valstiskā mērogā pašlaik trūkst vienotas skaidras un vienotas nozares attīstības stratēģiskās vīzijas tās sekmīgai attīstībai. Ņemot vērā pašreizējo situāciju, valdībai ir nepieciešams steidzami izstrādāt stratēģisku redzējumu par tranzīta nozares attīstību, vienotu tranzīta koridora piedāvājumu un pieņemt stratēģiskos dokumentus nozares tālākai attīstībai. Par to šonedēļ vienojās Baltijas asociācijas – Transports un loģistika (BATL) rīkotās diskusijas Jaunās nodokļu reformas ietekme uz transporta un loģistikas nozari strauji rūkošo kravu apjomu situācijā dalībnieki. Diskusijas rezultātā tapušos priekšlikumus iesniegs Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un satiksmes ministram Uldim Augulim.

Kur barikāžu laikā bija Aivars Lembergs? Viens no, šķiet, skandalozākajiem jautājumiem pēdējā laika izskanējis no Vienotības, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības saraksta līdera Ģirta Valda Kristovska, Latvijas televīzijas organizētajās 1:1 debatēs no darba pienākumu pildīšanas atstādinātajam Ventspils domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam, 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes saņēmējam, vaicājot, kur viņš atradies 1991. gada janvārī – barikāžu laikā. Aivars Lembergs norādīja, ka esot atradies Roterdamā (Nīderlande). Patiesībā tie bija meli.

Jau sestdien, 3. jūnijā, Latvijas iedzīvotāji dosies pie vēlēšanu urnām, lai pieņemtu lēmumu par savas pašvaldības turpmāko nākotni, ar savu balsi parādot savu atbalstu jaunām vai, tieši pretēji, vecām idejām un sejām savā pašvaldībā. Ventspils vēlēšanu periods šoreiz bijis īpaši spraigs, opozīcijai metot nopietnu izaicinājumu pašreizējai varai. Ko stāsta Ventspils domes priekšsēdētāja amata kandidāti? Ventspilnieks.lv apkopojis spilgtākos izteikumus no televīzijā un radio izskanējušajām debatēm starp Ventspils domes priekšsēdētāja amata kandidātiem.

Lasiet arī par to, kā Ventspils domes augstākās amatpersonas Aivars Lembergs un Jānis Vītoliņš sarunā ar Apvienotā saraksta līderi domes priekšsēdētāja kandidātu Ģirtu Valdi Kristovski vairākkārt uzsvēra, ka ir sarūpējuši 200 miljonus eiro Ventspils investīciju projektiem, no kuriem 160 miljoni ir Eiropas Savienības fondu līdzekļi. Izklausās iespaidīgi. Un tomēr detalizēti papētot gan Ventspils investīciju plānu, gan izmantojot ES struktūrfondu un kohēzijas fondu meklētāju, šāda mēroga investīcijas ir neiespējami atrast. Tātad izskatās, ka priekšvēlēšanu gaisotnē vēlētājiem domātais mednis vēl ir kokā un Ventspils pašvaldības veikumam, paša Aivara Lemberga pieteiktajam sasniegumam nepārprotamu pierādījumu trūkst. Par konsekvences trūkumu liecina pat tāda dīvainība, kā fakts, ka Investīciju plānā ir iekļautas pat koncertu rīkošanas izmaksas, kas nebūtu atzīstami par investīcijām izdevumiem.

“Ja tā ir tik laimīga un pārtikusi pilsēta ar smaidīgiem un ar dzīvi apmierinātiem cilvēkiem, kāpēc viņi aizbrauc?” – šāds jautājums uzdots numura redakcijas slejā, komentējot populistiskos apgalvojumus no amatpersonu viedokļiem, kuri apgalvo, ka valsts iestāžu oficiālie dati, kas ne visai glaimo pilsētas vadībai, ir blefs.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 8.jūnijā!