Viena no ventspilniekus visvairāk satraucošajām problēmām ir nepatīkamas smakas, kuras jo īpaši ir jūtamas, ja vējš no ostas puses pūš pilsētas virzienā vai ir bezvējš. AS Ventspils Tirdzniecības osta padomes locekle Inga Antāne, tiekoties ar Lielbritānijas kompānijas APPS UK Ltd pārstāvjiem, ķērusies pie minētās problēmas risināšanas.

Tikšanās laikā APPS UK Ltd pārstāvis Sigmars Cinovskis informēja, ka kompānija uzstādījusi speciālas ogļu putekļu apsmidzināšanas mobilās ierīces daudzās lielākajās ostās visā pasaulē. Tuvākajā laikā tiek plānots iepazīties ar kompānijas piedāvājumu sīkāk, kā arī apmeklēt kādu no ostām, kurās šīs ierīces jau darbojas.

Vienlaicīgi arī AS Ventbunkers tiek meklēti piemērotākie tehniskie risinājumi tvaiku savākšanas iekārtu uzstādīšanai. Rekuperācijas iekārtā uzņēmums  gatavojas ieguldīt gandrīz miljonu eiro.

Jāatzīmē, ka Inga Antāne savulaik bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības  ministra juridiskā padomniece, un tādējādi labi pārzina ar vides aizsardzību saistīto normatīvo regulējumu prasības un ar ostu darbību saistīto vides jautājumu problemātiku.

“Mūsu uzņēmumiem rūp iedzīvotāju veselība un labklājība, tādēļ vides jautājumu risināšana, tai skaitā rekuperācijas iekārtas izbūve, ir viena no AS Ventbunkers prioritātēm,” uzsver Antāne.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv