Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1436

Piektdien, 8.jūnijā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņem laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 17. numuru!

 

Galvenais fokuss ir pievērsts tā sauktajām “oligarhu sarunām” viesnīcā Rīdzene. Plašā izklāstā iespējams iepazīties ar to, kā un ar kādām metodēm oligarhi centās veidot tādu politisko gultni, kas būtu izdevīga un “paklausīga” viņu personīgajām interesēm.

Lai arī Ventspils zīmols ir Pilsēta ar rītdienu, domes darbā maz kas mainās un joprojām sēžu kārtība ir absurda un ne visiem saprotama. Proti, Ventspils mēra amatā atkārtoti iecelts joprojām atstādinātais no mēra amata pienākumiem Aivars Lembergs, kurš aizvien nevada nevienu domes sēdi, trešajā jaunā sasaukuma domes sēdē aizbildinoties ar “sliktu balsi”. Kas notiek domes sēdēs, lasiet plašāk izklāstā.

Spēcīga opozīcija kā parlamentā, tā arī pašvaldībās ir vērā ņemams dzinulis pozīcijas deputātu darbam. Jo opozīcija ir tas spēks, kas katru pozīcijas pieņemto lēmumu nopietni izvērtē, un nekavējoši ceļ gaismā visus aizdomīgos un, iespējams, nelikumīgos lēmumus. Tomēr Latvijā jau vairākus gadus ik pa laikam aktualizējas jautājums – vai dalīšana pozīcijā un opozīcijā pašvaldībās vispār ir loģiska, jo pašvaldības tomēr pamatā nodarbojas ar saimnieciskiem, nevis politiskiem jautājumiem. “Demokrātiska politiskā procesa aksioma ir politiskās pārliecības un principu dažādība, politisko spēku darbības programmu, noteikto prioritāšu atšķirības,” tā materiālā par tiesiskumu un godprātību skaidro Ģirts Kristovskis.

Jau desmito gadu pēc kārtas Kuldīgas novada Pelčos, speciālās internātpamatskolas – attīstības centra telpās projekta Cerību planēta ietvaros notiek vasaras nometne bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat kā iepriekšējās reizēs, šogad to laikā no 26. jūnija līdz 2. jūlijam organizē ventspilnieču Daces Bondares un Elitas Lapiņas dibinātā biedrība.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 7.jūlijā!