Jaunajā darba nedēļā gaidāms, ka nokrišņu Latvijā būs mazāk, taču kļūs vēsāks un pūtīs stipri vēji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pēc vairākām mākoņainām dienām ar lietu, pirmdien debesis Ziemeļkurzemes piekrastē pakāpeniski skaidrosies, bieži uzspīdēs saule. Taču rietumu vējš sasniegs 9 m/s, gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +14 grādiem. Otrdien atkal gaidāms īslaicīgs lietus, taču arī bieži spīdēs saule. Joprojām pūtīs rietumu vējš ar ātrumu līdz 9 m/s, kas vakarā iegriezīsies jau no ziemeļrietumu puses. Arī otrdien gaiss iesils līdz +14 grādiem.

Turpmākās dienas būs ar mainīgu mākoņainumu, iespējams īslaicīgs lietus.

Nedēļas beigās virs Latvijas pastiprināsies neliels augsta spiediena apgabals, līdz ar to pierims vējš un mākoņu būs mazāk, tādēļ naktī gaiss būs nedaudz vēsāks nekā nedēlas sākumā, bet dienās termometra stabiņš pakāpsies par pāris grādiem augstāk – vidēji līdz +30 grādiem.

Situācija varētu mainīties svētdienas pēcpusdienā, kad jauns ciklons, pārvietojoties tuvu Latvijai, atkal aizklās debesis ar mākoņiem un atnesīs lietu teritorijas lielākajai daļai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA