Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1289

Piektdien, 8.jūnijā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņem laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 18. numuru!

Galvenais fokuss šoreiz vērsts uz to, ka pie Ventspils esošajā atkritumu poligonā, kuru apsaimnieko Ventspils pilsētas domes uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts, jau gadiem ilgi krājas tonnām atkritumu no Lielbritānijas. Ventspils pašvaldības uzņēmuma apsaimniekotā atkritumu poligona teritorijā kāda privātfirma ievedusi 12 000 tonnu saķīpotu atkritumu no Lielbritānijas. Taču jau pirms vairākiem gadiem vietai bija jābūt tīrai. Tā vietā atkritumu apjoms būtiski audzis.

Visā Latvijā, bet īpaši Kurzemē lielu uzmanību saista pirms nedēļas bezvēsts pazudušā piecgadīgā liepājnieka stāsts. Pēdējās nedēļas laikā sabiedrības nedalītu uzmanību ir izpelnījies gadījums Liepājā, kur tūkstošiem brīvprātīgo, tai skaitā arī no mūsu pilsētas, piedalās pazuduša piecgadīga zēna Ivana meklēšanā. Zēna pazušana izpelnījusies visdažādākos komentārus un viedokļus gan publiskajā telpā, gan no oficiālo amatpersonu puses. Zēna meklēšanā iesaistīti gan policijas, gan armijas, gan brīvprātīgo resursi. Taču, nenoliedzami, šis gadījums liek uzdot daudzus jautājumus. Tostarp, arī par iespējamo vecāku atbildību un līdzcilvēku reakciju uz notiekošo, tā teikt, “tepat kaimiņos”. Ventspilnieks.lv saņēmis lasītāja Vsevoloda Razminoviča vēstuli, kas Liepājas notikumu gaismā raksturo situāciju arī Ventspilī.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir paziņojis, ka pārbaudīs žurnālā Ir publicēto tā dēvēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Šokējošas bija jau pirmās publiskotās sarunas, vēl lielāku šoku izraisīja nākamās rekonstruētās, viesnīcā Rīdzene savulaik noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas, kurās viens no galvenajiem tēliem līdzās Aināram Šleseram ir arī Ventspils mērs Aivars Lembergs. Sabiedrībā joprojām nerimst karstas diskusijas par “valsts nozadzēju” sarunām, savukārt galvenie sarunu varoņi par to izvairās runāt. Ļoti netipiski viņiem, kurus sabiedrība pazīst kā ar lielām runasspējām un lielības mākslu apdāvinātus personāžus.

Vairāk nekā septiņdesmit pēckara gadus augušajās Ventspils kāpu priedēs netālu no pludmales paslēpies ne no sauszemes, ne jūras vairs tikpat kā nav saskatāms kāds 1939.gadā padomju militāristu būvēts, tagad nesakopts un mūsdienu tūristu neapmeklēts objekts. Tas ir vairākus desmitus metru augsts dzelzsbetona tornis, kas bijis paredzēts turpat līdzās pazemē uzbūvētās 46.krasta baterijas četru lielgabalu uguns koriģēšanai pa ienaidnieka kuģiem jūrā.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 14.jūlijā!