Titulētā BK Ventspils galvenā trenera amatā atgriezies pašmāju speciālists Roberts Štelmahers, apstiprina klubs. Līgums ar Štelmaheru noslēgts pēc sistēmas 1+1.

Iepriekšējos divus gadus Ventspils komandu vadīja Kārlis Muižnieks, taču vienībai neizdevās triumfēt Latvijas čempionātā. Ja pērn nācās samierināties ar bronzu, šogad kurzemnieki LBL finālā negaidīti pārliecinoši ar 0-4 piekāpās VEF Rīga komandai.

Runas, ka 53 gadus vecais Muižnieks atstās Ventspils galvenā trenera amatu, bija jau vairākas nedēļas.

Tikmēr 42 gadus vecais Štelmahers pērn negaidīti aizveda Valmiera/ORDO komandu līdz pirmajam LBL čempiontitulam, bet starpsezonā kļuva par Polijas basketbola kluba Slupskas Energa Czarni galveno treneri. Aizvadītajā sezonā šī vienība regulārajā čempionātā ierindojās astotajā vietā, iegūstot pēdējo ceļazīmi uz play-off, bet pirmajā kārtā sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 negaidīti uzvarēja pirmajā vietā finišējušo Vloclavekas Anwil. Līdz ar to Energa Czarni, ko sezonas gaitā piemeklēja finanšu problēmas, negaidīti sasniedza pusfinālu, kur ar 0-3 piekāpās Toruņas Polski Cukier, bet cīņā par trešo vietu ar 0-2 atzina arī Ostrovas Velkopolskas Stal pārākumu.

Vēl pagājušajā nedēļā kļuva skaidrs, ka Štelmahers šogad nebūs Latvijas izlases treneru kolektīvā, lai Ainara Bagatska pakļautībā gatavotu komandu Eiropas čempionāta finālturnīram. Kā viens no asistentiem viņš valstsvienībā bija vairākus gadus.

Iepriekš par Ventspils galveno treneri Štelmahers strādāja no 2012. līdz 2015.gadam.

Autors: LETA / Foto: LETA