Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1506

Piektdien, 28.jūlijā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēma laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 21. numuru!

 

Galvenais fokuss šoreiz vērsts uz Ventspils viesnīcu biznesu. Vēsā un lietainā vasara krietni vien sit pa kabatu tūrisma biznesam. Latvijas lauku tūrisma asociācijā saka, ka saistībā ar sliktajiem laika apstākļiem, lauku tūrisma mītņu noslogojums šovasar ir krietni vien zemāks nekā citus gadus. Īpaša pamata priecāties nav arī piejūras kempingiem – tā kā līst lietus un jūra ir auksta, cilvēki nereti atsakās no rezervācijas. Vasaras sezonas bilanci vēl varētu glābt karsts un saulains augusts, taču izrādās, ka laika apstākļi nav vienīgais faktors, kurš viesnīcu biznesā iesaistītajiem uzņēmējiem Ventspilī liek raukt pieres. Runa ir par konkurenci. Turklāt konkurenta lomā ir valsts un pašvaldība, kurai vismaz teorētiski vajadzētu darīt visu iespējamo uzņēmējdarbības veicināšanai.

Biedrība Baltijas asociācija – Transports un Loģistika (BATL) vērsusies pie visām Saeimā pārstāvētajām frakcijām un neatkarīgajiem deputātiem ar aicinājumu nepieļaut akcīzes nodokļa celšanu dīzeļdegvielai. Vienlaikus asociācija aicina izskatīt BATL priekšlikumu samazināt akcīzes nodokli 50% apmērā dīzeļdegvielai pārvadājumos pa dzelzceļu. Inga Antāne: Akcīzes nodoklis dīzeļdegvielai ir nevis jāpalielina, bet jāsamazina. “Priekšlikuma par akcīzes nodokļa celšanu pārskatīšana būtu svarīgs vēstījums nozarei un sabiedrībai kopumā, ka mūsu tautas priekšstāvji domā par Latvijas tautsaimniecības attīstību ilgtermiņā, nevis tikai par budžeta “caurumu lāpīšanas” iespējām,” uzsver BATL prezidente Inga Antāne.

Daudzi ventspilnieki, iespējams, pat nezina, ka viņu pilsētā jau kopš šā gadsimta sākuma pastāv Latvijā un arī Baltijas valstīs vienīgā stikla sīkplastikas darbnīca. Tajā no šī krāšņā, bet kaprīzā materiāla profesionāli izgatavo suvenīrus un mīļlietiņas, ko piedāvā ne vien Latvijas, bet arī vairāku ārvalstu tirgos. Amizantus stikla briedīšus, negantus skorpionus, košus gaiļus, gulbjus, mārītes, krāsainu vijumu enkurus, spožus zvanus un daudz ko citu, par naudas piesaistītājām zaļajām vardītēm un dažādu veidu un nokrāsu ziediem nemaz nerunājot.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 4.augustā!