Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1481

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 28. numuru!

Ventspilī pārmaiņas izglītības sistēmā ir ieilgušas. Diemžēl par šo nopietno tēmu neviens joprojām atklāti runāt nevēlās. Un “Ventspilnieks.lv” aptaujātie pilsētas izglītības speciālisti gatavi stāstīt tikai pie “izslēgta diktofona”… Kaut vai tādēļ, ka pārmaiņas ir tieši atkarīgas no vietējās pašvaldības. Bet tajā pašā laikā izglītības nozarē visā Latvijā iestājies pārmaiņu laiks, bet tas nozīmē, ka mainīties nāksies. Tikai jautājums: kā šīs pārmaiņas iespaidos mūsu bērnus? Laikrakstā lasāms apkopojošs ieskats mūsu pilsētas skolu vadītāju un pedagogu stāstītajā.

Jau ilgus gadus demogrāfiskā situācija visā valstī nav glaimojoša un arī iedzīvotāju skaits turpina samazināties, tādēļ, raugoties ilgtermiņā, demogrāfi zīmē visai apokaliptiskas ainas saistībā ar latviešu nācijas izdzīvošanu. Pērn jaundzimušo bija par 6,6 tūkstošiem mazāk nekā to cilvēku skaits, kuri devušies viņsaulē. Tāda ir situācija valstiskā mērogā. Ja analizējam dzimstības un mirstības attiecību rādītājus reģionos, it īpaši tajos, kur cilvēkiem klājas grūtāk, situācija ir skumja. Taču ekonomiski vājākajās vietās vienmēr ir bijis tieši tā. Savukārt, ja skatāmies uz lielajām pilsētām, kur taču visur būtu jābūt, ja ne pavisam labi, tad vismaz labāk, kļūst vēl skumjāk, jo ieraugām datus arī par “pilsētu ar rītdienu“ – Ventspili.

Saskaņā ar pētījumu kompānijas “Solid data” veiktās aptaujas datiem 73,1% bērnu vecumā līdz 3 gadiem skatās un izmanto dažādas tehnoloģiskās ierīces vai, runājot šo ierīču lietotāju “slengā”, lieto “gadžetus”, pavadot pie dažāda formāta ekrāniem no vienas līdz pat trim stundām dienā. Pieaugot bērna vecumam, pieaug arī pie virtuālajā vidē pavadītais laiks, bet pusaudžu vecumā jau 18,6% jauniešu dažādām ekrāna ierīcēm katru dienu veltī vairāk nekā piecas stundas no sava brīvā laika.

Laikraksts “Ventspilnieks.lv” nesen rakstīja par kādu kuriozu atgadījumu mūsu pilsētas kinoteātrī “Rio” – kāds ļoti mazs puisēns bija visai neveiksmīgi centies uzrakstīt “mammas zīmi” kinoteātra darbiniecēm, vēstulītē uzrakstot: “Piekrītu, ka mans dēls apmeklē filmu ”Anabella 2”. Mana mamma Katrīna”. Minētā “mammas zīme” izpelnījās par valsts mēroga plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Nezinātājiem jāpaskaidro, ka “Anabella 2” ir šausmu filma, kas nav paredzēta bērniem. Tāpēc “Ventspilnieks.lv” vēlējās noskaidrot, kādi vēl “pārsteigumi” un kuriozi bijuši mūsu pilsētas kinoteātra “Rio” darbiniekiem. Par to lūdzām pastāstīt vairākus kino “Rio” strādājošos. Tik izdomas bagāts šausmu filmu apmeklētājs kā minētais zēns gan kinoteātra darbiniecēm nav gadījies, taču īpašu gadījumu netrūkst. Un, lūk, kino meiteņu stāsti.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 22.septembrī!