Īsi pirms Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām Zapad 2017 Kurzemē bija negaidīti traucējumi mobilo sakaru tīklos, svētdienas vakarā informēja TV3 raidījums Nekā personīga.

Pēdējā mēneša laikā esot bijuši vairāki gadījumi, kad negaidīti traucēti sakari Latvijā, īpaši Kurzemē, taču neesot pierādījumu, ka tos būtu izraisījis kāds ārējs spēks.

Tomēr par pēkšņiem traucējumiem Kurzemes mobilo sakaru frekvencēs aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim pirms nedēļas stāstījis uzņēmuma Latvijas Mobilais telefons (LMT) vadītājs Juris Binde. Šis jautājums nonācis arī līdz Saeimas Nacionālās drošības, kā arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātiem.

“Nu, tāda informācija ir bijusi, ka šādi pārrāvumi ir notikuši. Nupat mēs zinām, ka arī telefona numurs 112 tā sistēma nedarbojās. Un manuprāt, kādas dažas dienas atpakaļ ne tikai bankai bija problēmas, bet nu pagaidām mēs neesam saņēmuši no drošības iestādēm informāciju, ka tas varētu būt saistīts ar kaut kādu Krievijas darbību. Tai pašā laikā, protams, neviens nevar izslēgt tādu iespēju, ka mācību laikā būs kaut kādi tāda veida mēģinājumi,” sacīja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Seržants.

Pārbaudi par sakaru traucējumiem Kurzemē un citur turpina Drošības policija (DP). Savukārt LMT raidījumam atbildēja, ka sakaru traucējumu neesot saistīti ar kādām ārējām darbībām.

Kopš pagājušās nedēļas ir sākusies mācību Zapad 2017 aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20.septembrim.

Saistībā ar šīm mācībām DP pastiprinātu uzmanību pievērsusi militārās simulācijas spēlēm. Tāpat DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņots pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu dpdd@dp.gov.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

Tikmēr AM sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas, šonedēļ intervijā aģentūrai LETA atzina AM valsts sekretārs Jānis Garisons.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA