Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

0
0

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 77. numuru!

Koalīcijas padome – politisks rīks, ko lieto, lai izveidotu politisko dienaskārtību Latvijas Saeimā un valdībā. Tomēr ir vairāki jautājumi, kas varētu mulsināt par padomes esamības patiesajiem iemesliem. Piemēram, kāpēc šajā padomē piedalās «viesi» – kas nav nedz Saeimā, nedz valdībā ievēlēti politiķi? Kāpēc Latvijas politiskajā telpā tiek pievērtas acis uz to, ka ik pirmdienu šauras grupas interesēs tiek lemts, kādai jābūt valstij? Paradoksāli, ka šīs padomes līgumam nav juridiska spēka – padome nav minēta Latvijas Satversmē. Turklāt sēdes notiek aiz slēgtām durvīm.

Uz sarunu esam aicinājuši mazākuma (opozīcijas) deputātus Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu, Aivi Landmani un Ivaru Landmani, uz kuru pieteikuma pamata Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams šā gada 28. augustā ierosinājis lietu par Ventspils pilsētas domes 2017. gada 29. septembra lēmuma par komisiju un padomju izveidi atzīšanu par prettiesisku un tādejādi atceļamu. Latvijas pašvaldību dzīves un tiesu vēsturē šāda lieta ir nebijusi, unikāla parādība. Izvaicājām tās autorus.

Pēc dabas būdams sirsnīgs, sabiedrisks, ar daudzām citām labām īpašībām un dzīvē derīgām prasmēm apveltīts, Viesturs Priede šķietami paradoksāli maizes darbam izvēlējies jomu, kurā ar viņa rīcību gandrīz neviens un nekad nebūs apmierināts. Viņš ir sauszemes transportlīdzekļu civiltiesiskās apdrošināšanas tehniskais eksperts.

Vasariņa vēl turpina lutināt mūs ar sauli un siltumu, bet bērni jau atgriežas skolas solos. Atliek vien cerēt, ka brīvdienas viņi pavadījuši pie dabas krūts, nevis interneta dziļumos… Interneta atkarība nav nekas jauns, problēmai ir vairāk nekā 20 gadu. Šajā laikā situācija ir mainījusies tīri tehnoloģiski – līdzās datoriem tagad pieejami arī planšetdatori un viedtālruņi, bet atkarības izpausmes ir tās pašas.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 14.septembrī!