Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

949

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 88. numuru!

Valdības veidošanas neveiksmes iemesls slēpjas pagātnē? Valdības veidošanas procesa smagnējumu galvenokārt rada partiju nevēlēšanās atkāpties no pašu nospraustajām sarkanajām līnijām. Taču ja jauno politisko spēku, jo īpaši Jaunās konservatīvās partijas (JKP) “sarkanā līnija” ir nestrādāšana vienā valdībā ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), tad tā vien šķiet, ka pārējām sarunu vedējām (Vienotībai, Nacionālajai apvienībai) vai “tiem pašiem vēžiem citās kulītēs” (Attīstībai/Par) zaļzemnieku ievilkšana valdībā ir vitāli svarīgs jautājums. Kāds tam ir iemesls – politiskā loģika vai kādas trešās puses interešu apkalpošana?

Sunču aizbildne cilvēku zemē. “Savādniece” nav tas stiprākais un asākais vārds, kādā dēvēta pirms dažiem gadiem uz Ugāles pagasta “Kalnieku” mājām no Rīgas pārnākusī Andra Tomase. Pat uzzinot, ka viņai ir augstākā izglītība angļu filoloģijā ar specializāciju tulkošanā, un maizes darbu iespējams strādāt arī attālināti, šerpo kurzemnieku neizpratne nav mazinājusies – kāpēc gan jaunai un izskatīgai sievietei kopā ar pusaudzi dēlu būtu sevi jāiesprosto gandrīz vai meža vidū? Turklāt furgonā līdzi atvedot (“jēziņ!”) deviņpadsmit suņus un kaķus…

Demogrāfijas tendences negatīvas. Cilvēki turpina aizbraukt. Pagaidām demogrāfijas jautājumos Latvijā iepriecinošu jaunumu nav. Dzimstības tendence samazinās, mirušo skaitā īpašu izmaiņu nav, savukārt aizbraucēju skaits arvien palielinās, jo citās ES valstīs par darbu maksā ievērojami vairāk.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 30.novembrī!