Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā

1531

Šajās dienās lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņem laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 11.numuru!

Šajā numurā ventspilnieki aicināti piedalīties aptaujā par Ventspils ostā strādājošiem uzņēmumiem. “Ventspils osta un tās uzņēmumi vēsturiski bijuši, ir, un es ticu, ka noteikti arī būs Ventspils pilsētas un tās iedzīvotāju labklājības pamats. Mums, ostā strādājošajiem uzņēmējiem, Jūsu viedoklis par ostas un tās uzņēmumu darbību ir ļoti būtisks,” aicina  biedrības Baltijas asociācija – Transports un loģistika prezidente Inga Antāne.

Lasiet stāstu par to, ka vietējie uzņēmēji ir sašutuši par Ventspils pilsētas domes un tās pakļautībā esošās iestādes – Piejūras brīvdabas muzeja rīcību–, publiskā iepirkuma konkursā par muzeja seno burinieku atjaunošanu izvēloties pretendentu, kura piedāvātā cena ir gandrīz uz pusi jeb par 51,7 tūkstošiem eiro dārgāka nekā citu uzņēmēju piedāvājumi. Ventspilnieki uzskata, ka Ventspils pilsētas dome tādā veidā noniecina vietējo meistaru prasmes, ar vieglu roku atdodot darbu rīdziniekiem, kuri prasa krietni augstāku samaksu. Ventspils uzņē-mēji ir pārsūdzējuši muzeja lēmumu Iepirkumu uzraudzības birojā.

Jau labu laiku mūsu pilsētā noris akcija No sirds uz sirdi Ventspilī, kuras laikā akcijas organizatori Anželika un Bruno Jurševici kopā ar domubiedriem apmeklē ļaudis, kuriem ļoti ir vajadzīga līdzcilvēku palīdzība un atbalsts. Šoreiz ciemojās ventspilnieku Annas un Ulda ģimenē. Uldis pēc pārciestā insulta jau gandrīz kā gadu ir invalīds. Kā pats saka – dzīves piekalts. Kāda ir šīs ģimenes ikdiena?

Reaģējot uz sabiedrības plašo interesi un neskaitāmiem pamudinājumiem, uzsākta iniciatīva, aicinot ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu atsevišķām sabiedrības grupām Ventspilī, piemēram, skolēniem, pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm, visiem invalīdiem un citiem. Piemēram, Ventspils domes deputāte Dace Korna uzsver, ka bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešana, piemēram, visiem Ventspils pensionāriem būtu pilsētai pa kabatai, jo kopējās izmaksas sasniegtu vien aptuveni 190 000 eiro gadā – mazāk nekā izmaksā viens Jaunā gada svinību salūts.

Šogad vecākā vides organizācija Latvijā – Vides aizsardzības klubs – atzīmēja 30 gadu jubileju. Mūsu pirmā nevalstiskā organizācija savu darbību sāka kā Pieminekļu aizsardzības talku centrs un 80. gadu vidū aizsāka talku kustību, tīrot un atbrīvojot baznīcas, kapus un rakstnieku piemiņas vietas. Taču šī kustība bija kas ievērojami vairāk par sakopšanas talkām – tā lielā mērā bija nevardarbīga pretošanās pastāvošajam komunistiskajam režīmam. Akcijas, demonstrācijas un mītiņi skaidri liecināja, ka tās ir politiskas aktivitātes. 1988. gada maijā VAK nodaļa tika nodibināta arī Ventspilī.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 19.maijā!