Pārventas bibliotēkā kārtējā kamermūzikas koncertā trešdien, 21.novembrī, izskanēs latviešu komponistu dziesmu koncertprogramma Latvijas simtgadē. Uzstāsies Ventspils Mūzikas vidusskolas mācību spēki Rinalds Kandalincevs (baritons), Endijs Renemanis (klavieres) un skolas talantīgais audzēknis Andrejs Mārtiņš Grīnbergs, pavēstīja skolas pārstāvis Aldars Šagžijevs.

“Savs laiks mīlēt, laiks cerēt un ticēt, laiks dzīvot un laiks mirt, laiks uzvarēt un svinēt, laiks priecāties un skumt, laiks rezignēti atcerēties bijušo un laiks atdzimt atkal jaunai dzīvei… Valsts mūžs ir kā cilvēka mūžs un otrādi. Likteņi savijas kopā, papildina un atspoguļo cits citu. Tas viss rod savu atbalsi arī mākslā, dzejā un mūzikā – dziesmā. Tādēļ, lai skan dziesma – tikpat daudzveidīga un patiesa kā mūžs,” norāda Šigžajevs.

Dziedātājs Rinalds Kandalincevs un pianists Endijs Renemanis ir Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās paaudzes pedagogi – praktizējoši mūziķi un plaši atzīti mākslinieki. Viņu talanti jau vairākkārt ir priecējuši Ventspils publiku.

Koncertā izskanēs izcilās kompozīcijas no Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa, Arvīda Žilinska un Pētera Plakida darbiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay