Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) 21. un 22.novembrī Ventspilī rīko plašu biznesa forumu, kas veltīts pasaulē aktuālajam dizaina domāšanas tematam. Kā skaidro LIAA, šis virziens var ļoti palīdzēt gandrīz ikvienas nozares uzņēmējam sasniegt labākos rezultātus savā nozarē.

Kā skaidroja LIAA, biznesa forums vietējiem uzņēmumiem tiek organizēts jau devīto gadu, taču šoreiz tas tiek veltīts dizaina domāšanas metodei, kas ir vērsta uz lietotāju vajadzību apzināšanu un ātru risinājumu meklēšanu, rezultātā radot pieprasītus produktus un pakalpojumus. Pasākumā gaidāmi gan Latvijas uzņēmumu pieredzes stāsti par dizaina domāšanas pielietojumu uzņēmuma vadībā un preces vai pakalpojuma izstrādē, gan pasaules līmeņa domātāju lekcijas, kurās varēs vairāk uzzināt par dizaina domāšanas stratēģijām.

Foruma pirmajā dienā savos pieredzes stāstos dalīsies dažādi Latvijas uzņēmumi, kas veiksmīgi ieviesuši dizaina domāšanu savā darbā – LattelecomAnatomy NextVividlyUX Design Agency. Uzstāsies arī Latvijā populāri dizaineri, piemēram, Edgars Zvirgzdiņš, Maija Rozenfelde, Jeļena Solovjova un citi, kas skaidros, kāpēc dizaineri ir pieprasīti un vajadzīgi arī uzņēmumos, kam ar dizaina nozari nav nekādas saistības. Šajā dienā uzstāsies arī profesors Pīters Kellijs, kurš atklās, kādi dizaina domāšanas elementi ir AppleAmazon un citu miljoniem ASV dolāru vērtu uzņēmumu attīstības pamatā, savukārt izaugsmes treneris Pols Hjūzs runās par to, kā dizaina domāšanu var izmantot kā stratēģisku rīku uzņēmējdarbības dizainēšanā. Lekcijās tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Otrajā dienā norisināsies trīs interaktīvas meistardarbnīcas, lai forumā izskanējušās atziņas varētu vēl labāk izprast, iesaistoties meistarklasēs un darbnīcās. Darbnīcās Pīteram Kellijam un Polam Hjūzam pievienosies industriālais dizainers Čārlzs Bušmanis un Creativity Lab dibinātāja Latvijā Signe Adamoviča, lai praktiski parādītu, kā dizaina domāšanu izmantot uzņēmuma attīstībā. Darba valoda meistarklasēs – angļu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LIAA