Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai gan aizvadītā nedēļa bija īpaši pavasarīga, tomēr priecāties par pavasara agru atnākšanu ir pāragri. Naktī uz pirmdienu Latvijā atgriezās ziema, līdzi nesot gan salu, gan sniegu. Turklāt sals un sniega sega pieturēsies visu šo nedēļu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Marta otrās nedēļas pirmajā pusē Latvijā gaidāms “ziemas scenārijs” – ciklons no dienvidiem Latvijai atnesīs ievērojamus sniega krājumus, līdz ar to praktiski visā teritorijā var izveidoties sniega sega divu līdz pat 12 centimetru biezumā. Tāpat gaidāma putināšana un snigšanas laikā arī pasliktināta redzamība, uz ceļiem veidosies apledojums. Šajā periodā pūtīs brāzmaini ziemeļaustrumu, austrumu vēji, kas veicinās aukstāka gaisa ieplūšanu Latvijā. Visvairāk to varēs izjust pirmdien un otrdien, kad naktī gaisa temperatūra Ventspils pusē noslīdēs līdz -3 grādiem.

Pirmdiena aizritēs apmākusies, brīžiem snigs. Pūtīs stiprs austrumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 16 m/s. Gaisa temperatūra pakāpsies līdz -1 grādam.

Nedēļas otrajā pusē paaugstināsies atmosfēras spiediens un līdz ar to nokrišņu intensitāte samazināsies. Sniegu pakāpeniski nomainīs lietus. Nedēļas beigās vējš būs lēns, taču gaisa temperatūras paaugstināsies vien nedaudz.