Turpmākās nedēļas laikā virs Latvijas atradīsies auksta gaisa masa, kuras ietekmē pie mums nostiprināsies stabils sals. Nedēļas pirmajā pusē pastiprināsies vējš, kas piekrastē būs brāzmains, bet nokrišņu lielākajā daļā valsts būs maz, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) speciālisti.

Gada pirmā darba nedēļa iesāksies ar daļēji mākoņainu laiku un vietām dienas laikā uzspīdēs saule. Otrdien un trešdien nav gaidāmi būtiski nokrišņi, bet, sākot no nedēļas vidus, valsts dienvidos palaikam nedaudz līdz mēreni snigs un vietām gaidāmi pāris centimetri svaiga sniega. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš, kas piekrastes teritorijās, galvenokārt Kurzemē līča piekrastē, būs brāzmains, norāda sinoptiķi.

Gaisa temperatūra visā teritorijā pakāpeniski pazemināsies. Kā naktī, tā dienā termometra stabiņš rietumos pieturēsies pie -7….-12 grādiem, bet austrumos pie -12…-17 grādu atzīmes. Sākot no nedēļas vidus, ziemeļaustrumos naktīs gaiss atdzisīs līdz pat -20…-23 grādiem, turklāt jāņem vērā, ka  sajūtu temperatūra būs vēl par vairākiem grādiem zemāka!

Nedēļas nogalē laika apstākļi saglabāsies līdzīgi – valdīs stabils sals, nokrišņi kopumā gaidāmi maz, bet vējš pakāpeniski pierims un kļūs lēns.

LVĢMC norāda, ka pērnā gada izskaņas atkusnis daudzās upēs ir sarežģījis hidroloģisko situāciju, tāpēc aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai! Plaši applūdušas upju palienes un zemākās vietas, bet daļā upju ūdenslīmenis ir arī pazeminājies.

 

2.01.2024. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs