Latvijā pirmajam startapu akseleratoram pieteikušies 137 uzņēmumi

1335
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Latvijā pirmajam startapu akseleratoram pieteikušies 137 uzņēmumi. Šobrīd pieteikšanās process ir oficiāli beidzies, vēsta Startup Wise Guys Riga powered by Lattelecom.

31.jūlijā noslēgusies pieteikšanās Latvijā pirmajai akseleratoru programmai Startup Wise Guys Riga powered by Lattelecom. Kopumā saņemti 137 jauno uzņēmumu pieteikumi no 20 valstīm.

No Latvijas programmai pieteikušies visvairāk uzņēmumi – kopā 32. Salīdzinoši, no Igaunijas pieteikušies 11, bet no Lietuvas – 3. Rekordlielu aktivitāti izrādījuši uzņēmēji no Ukrainas, gandrīz apsteidzot latviešus, no šīs valsts pieteikušies 25 startapi.

Uz pieteikšanos aktīvāki bijuši agrīnā biznesa attīstības posmā esošie uzņēmumi, veidojot vairāk nekā 85% no pieteikumiem. Visvairāk pārstāvētās uzņēmējdarbības jomas ir mobilās tehnoloģijas, komercija un programmatūra lielajiem uzņēmumiem.

Augusta laikā tiks izvēlēti pusfinālisti – 20 jaunie uzņēmumi, kas īpašā divu dienu pasākumā tiksies ar SWG Riga powered by Lattelecom mentoriem, iepazīsies ar komandu, telpām un vietējo startapu komūnu.

Septembrī akselerācijas procesu sāks tikai 8 uzņēmumi, kas būs sevi pierādījuši gan ar līdzšinējiem biznesa rezultātiem, gan arī spēcīgām un aizrautīgām komandām.

SWG Riga powered by Lattelecom akselerācijas programma ilgs līdz gada beigām, 3 mēnešu laikā startapiem būs pieeja 150 mentoriem un investoriem, pieredzes apmaiņa ar uzņēmumiem, kas jau iepriekš izgājuši SWG programmas, un iespēja strādāt modernās telpās.