Latvijas vecākā bāka Ovišos pēdējo gadu laikā piedzīvo īstu atdzimšanu – to bieži apmeklē tūristi, tā ir pieejama ikvienam, arvien regulārāk tajā notiek arī dažādi kultūras pasākumi. Jau drīzumā 37 metrus augstā bāka piedzīvos arī ekspozīcijas atjaunošanu un modernizāciju.

Ovišu bāka ir iesaistījusies Igaunijas–Latvijas programmas projektā par industriālo mantojumu, lai pilnveidotu un modernizētu Ovīšu bākas ekspozīciju. Ovišu bākā pašlaik apmeklētāji var apskatīt nelielu ekspozīciju par Latvijas bāku vēsturi un iepazīties ar bākas gaismas iekārtām. Projekta ietvaros paredzēts esošo ekspozīciju atjaunot un izveidot interaktīvu un mūsdienīgāku. Plānots, ka ikviens aizraujošā veidā varēs pats iesaistīties izziņas procesā par bākas vēsturi, tās lielo nozīmi, kā arī iepazīties ar Kurzemes bākām.

Latvijas vecākā bāka ir celta 19.gadsimta pirmajā pusē un atrodas 360 metru attālumā no krasta līnijas. Bākai ir dubultcilindra konstrukcija: tās diametrs ir 11,5 metri, bet akmeņu mūra iekšpusē ir otrs tornis ar diametru 3,5 metri. Ovīšu bākas tornis ar laternu sasniedz piecstāvu mājas jeb 37 metru augstumu, tās bākuguns ir redzama 15 jūras jūdžu attālumā.

Bāka joprojām darbojas un ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Autors: Ventspilnieks.lv