2020.gada Valsts budžets ir pirmais budžets, kas Latvijā veidots bez oligarhu klātbūtnes, vērtējot budžeta tapšanas procesu. Tā sarunā ar ziņu aģentūru LETA izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Viņš sacīja, ka patlaban netiek pārdalīta “būvniecības otkatos nopelnītā nauda”. Proti, budžeta izdevumi netiek plānoti, balstoties uz to, kurš lobists būtu jāatbalsta, kā tas bija iekārtots iepriekšējās valdības laikā, kuru veidoja zaļzemnieki un kuras laikā, kā iepriekš rakstīja Ventspilnieks.lv, izkārtoja arī vairākus naudīgus projektus Ventspilij. Kā piemēru var minēt iecerēto lielā peldbaseina projektu, kam jau iepriekšējā valdība bija sagatavojusi finansējuma atvēlēšanu ilgtermiņā, taču baseina projekta attīstība šobrīd tika apturēta.

Nākamā gada budžeta veidošanas procesā nekam vēl nav pateikts ne skaidrs “nē”, ne arī skaidrs “jā”, tā savukārt akcentēja premjers Krišjānis Kariņš. “Cenšamies ieviest novitāti – skatīties ne tikai uz nākamo gadu, bet arī uz turpmākajiem trim gadiem, domājot, kā lēmumi ietekmēs nākamos gados,” skaidroja premjers.

2020.gada budžeta bāzes izdevumi plānoti 7,13 miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2019.gadu, izdevumi nākamgad augs par 39,4 miljoniem eiro, bet 2021.gadā – par 35,7 miljoniem eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Ābele, Saeima