Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piekritīs izvirzīšanai Valsts prezidenta amatam tikai tad, ja viņš kļūs par kandidātu visām koalīcijas partijām. Ja tā nebūs, tad “lai meklē citu”, tā Levits izteicās piektdienas, 15.februāra rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma.

Levits, kuru virzīšanai amatam vēlas Nacionālā apvienība, grib būt vienotas koalīcijas virzīts kandidāts. Tiesa, Levits oficiāli vēl nav uzrunāts ne no viena politiskā spēka. Viņš arī atzina, ka “negribētu būt kādas partijas kandidāts”, bet piekristu būt koalīcijas kandidāts, kas stāv pāri partijām. “Ja koalīcija varēs vienoties, ja tas ir iespējams – labi, ja nav iespējams – arī labi, lai meklē citu,” teica Levits.

Viņaprāt, tas ir koalīcijas uzdevums meklēt prezidentu, “lai viņi savu uzdevumu veic, tad redzēsim, cik labu viņi to veic”.

Jautāts par Valsts prezidenta galvenajiem uzdevumiem, Levits uzsvēra, ka prezidentam ir jāspēj pārstāvēt Latviju starptautiski, un tas samērā nelielai valstij ir ļoti būtiski. Ja valstī rodas krīze, prezidentam ir jānāk tautas priekšā un jāpalīdz to risināt. Prezidentam arī ir “jāskatās tālāk, nekā to dara politiķi un partijas” – jāsaredz valsts kopumā, jāizdara secinājumi, jādod ierosinājumi, rekomendācijas, kā valstij virzīties.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA