Latvijā pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem sociālajām iemaksām, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs.

Senioru lietu padomes sēdē Reirs iepazīstināja seniorus ar aktualitātēm pensiju jomā, jaunāko statistiku un sagaidāmajām izmaiņām 2018. gadā, kad paredzēta vecuma pensiju indeksācija, ņemot vērā apdrošināšanas stāžu, kā arī plānots paaugstināt piemaksas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1996. gadam.

Sarunas laikā labklājības ministrs vēlreiz akcentēja, ka Latvijā joprojām viena trešā daļa strādājošo sociālās apdrošināšanas iemaksas maksā no minimālās vai vēl mazākas algas.

“Joprojām uzstāju uz savu priekšlikumu, ka pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem sociālajām iemaksām. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti,” uzsvēra Reirs.

Sarunā par jauno veselības finansēšanas modeli tika uzsvērts, ka senioriem ļoti aktuāls ir jautājums par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, jo tas ne vien uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, bet ir arī tieši saistīts ar vispārējo veselības stāvokli. Tika nolemts, ka par šo jautājumu tiks runāts kādā no nākamajām Senioru padomes sēdēm, kad varētu tikt veidots reāls plāns un iezīmēti modeļi, kā šo problēmu risināt.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA