Latvijas piejūras pašvaldību seniori pulcēsies saietā Jūrkalnē

1470

1.jūlijā Jūrkalnē notiks Piejūras senioru festivāls Pie jūras dzīve mana.

Paredzams, ka Ventspils novadā šajā dienā ieradīsies seniori no Carnikavas, Grobiņas, Rucavas, Dundagas, Engures, Limbažiem, Pāvilostas, Mērsraga, Salacgrīvas, Nīcas, Jaunpils, Saulkrastiem un Rojas – kopā vairāk nekā 400 cilvēku.

Pirmo reizi festivāls notika Carnikavā, pagājušajā gadā – Kolkā, bet 1. jūlijā viesus gaidīs Ventspils novada Senioru padome.

Jūrkalnes Ugunspļavā rosības sāksies plkst. 12. Kad būs pateiktas svinīgās uzrunas un pacelts festivāla karogs, uzklāts baltais galdauts, izskanējuši piejūras novadu pārstāvju sveicieni, Ventspils novada Senioru padome aicinās vienaudžus parādīt sagatavotos priekšnesumus. Uzstāsies Salacgrīvas novada senioru koris Sarma, Ances pagasta senioru deju kolektīvs, folkloras kopas no Carnikavas un Grobiņas novada, ansambļi no Nīcas, Engures, Limbažiem, Pāvilostas, Grobiņas, deju grupas no Nīcas, Jaunpils, Pāvilostas un Mērsraga. Viesi apskatīs Svētā Jāzepa Jūrkalnes katoļu baznīcu, pēc tam Saldus kapelas Strops vadībā paredzēta sadancošanās, senioru kopu vadītāji tiksies tautas namā un pārrunās, kādas aktivitātes notiek katrā novadā. Pasākuma noslēgumā jūras malā tiks veidota saules zīme, liekot lietā līdzpaņemtos ziedus.

Pasākuma mērķis ir veicināt senioru sadarbību, pastāstīt citiem par savu pieredzi un aktivizēt senioru kustību piejūras novados, norādot, ka arī seniori ir gatavi iesaistīties sabiedrībai svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Autors: Ventspilnieks.lv