Lembergs: Nejūtos vainīgs, ka man ir liela pensija

1500

Maksājot lielas sociālās apdrošināšanas iemaksas, nākotnē var saņemt lielu pensiju, tāpēc nav jājūtas vainīgam par to, ka saņem lielu pensiju, piektdien savā iknedēļas preses konferencē paziņoja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Nejūtos vainīgs, ka maksāju lielus nodokļus un man ir liela pensija, patiešām liela,” atzina Lembergs, komentējot sabiedrībā ažiotāžu izsaukušo informāciju par to, ka viņš, sasniedzot pensionēšanās vecumu, saņem ap 6000 eiro pensiju.

Viņš gan uzsvēra, ka lielāko daļu viņa ienākumu nodrošina nevis pašvaldība, bet sabiedriskās organizācijas, piemēram, Biznesa attīstības asociācijā un Latvijas Tranzīta attīstības asociācijā.

“Jo vairāk pelnāt, jo vairāk tiek atskaitīts jūsu individuālajā pensiju fondā. Nav svarīgi, cik amatos strādā,” Ventspils mērs uzsvēra, ka svarīgāks ir atalgojuma apmērs, nevis ieņemamo amatu skaits, un aicināja iedzīvotājus sekot, lai par viņiem tiktu veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, kas par honorāriem, piemēram, netiek veiktas.

Kā ziņots, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs šovasar oficiāli sasniedzis pensionēšanās vecumu un pievienojies lielāko pensiju saņēmēju pulkam. Pēc Lemberga teiktā, viņa pensijas apmērs ir aptuveni 6000 eiro mēnesī.

Kā iepriekš savā iknedēļas preses konferencē atzina Lembergs, pensionēšanās vecuma sasniegšana viņa ikdienā nekādas pārmaiņas nav ieviesusi. Viņš ir apņēmības pilns enerģiski turpināt darbu un gatavs turpmākiem profesionālajiem izaicinājumiem, tostarp ar savas partijas biedru atbalstu kandidēt nākamgad gaidāmajās Ventspils domes vēlēšanās.

Lielākā pensija Latvijā ir ap 19 000 eiro mēnesī.