Smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs otrdien iknedēļas preses brīfingā, komentējot Biedrības Sabiedrība par atklātību – Delna vēršanos Ventspils tiesā pret viņu saistībā ar Lemberga izplatītu nepatiesu un godu un cieņu aizskarošu ziņu izplatīšanu, lūdzot tiesu piemērot Lembergam likt atsaukt aizvainojošās ziņas un cieņu aizskarošos viedokļus, kā arī publiski atvainoties par to, apgalvoja, ka viņa teiktajā neesot nekā “nepatiesa vai aizskaroša”.

“Tāds ir mans viedoklis. Kā viņi par mani izsaka viedokli, tā es par viņiem. Par viedokli netiesā,” uzskata Lembergs. Viņaprāt, viņa izteiktajos komentāros neesot nekā nepatiesa vai aizskaroša, savā ierastajā manierē sakot: “Tas, ka Delna ir mazskaitlīga organizācija, ir vispārzināms fakts. Izmantojot Sorosa tīklu, viņi ir mazskaitlīgai organizācijai nesamērīgi plaši iefiltrējušies sabiedriskajos, valsts pārvaldes un lēmumu pieņemšanas procesos un regulāri kā viedokļa līderi uzstājas valsts radio un televīzijā,” Lemberga teikto citē aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka Delnu sadusmojis un aizvainojis Lemberga pārspīlētie viedokļi un apgalvojumi, kas izskanēja 2016.gada 2.novembra preses konferencē un kura video dots nosaukums Valstī līdz idiotismam ir novesta personāla atlases politika. Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā joprojām pieejamajā video redzams un dzirdams, ka Lembergs vairākkārt piemin Delnu, piemēram, sakot, ka Delna pārstāv trīs biedrus un [Delna] ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija.

Savukārt 2016.gada 30.novembra preses konferencē, kuras video ieraksts arī pieejams Ventspils pilsētas domes Youtube kanālā, Lembergs pauž apgalvojumu, ka [Delnas] padome atrodas politisku amatpersonu rokās.

“Delnas ieskatā Aivara Lemberga izteikumi ir nepatiesi, nepamatoti un negatīvi ietekmē organizācijas reputāciju. Delna jau 2016.gada 14.decembrī nosūtīja Ventspils pilsētas domei un Aivaram Lembergam pretenziju ar lūgumu šīs ziņas atsaukt un atvainoties Delnai.Lūgums netika respektēts, tāpēc, lai panāktu taisnīgumu un melīgu paziņojumu atsaukšanu, kā arī saņemtu atvainošanos par tiem, Delna vērsās tiesā,” komentēja Delnas direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ekrānšāviņš no YouTube video