Līdz 2021.gadam saglabās līdzšinējo veselības apdrošināšanas kārtību

646

Latvijā iedzīvotājiem arī turpmāk līdz 2021.gadam būs tiesības saņemt tādu pašu veselības aprūpes pakalpojumus valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros kā līdz šim, neatkarīgi no veiktajām iemaksām. To paredz par steidzamiem atzītie grozījumi Veselības aprūpes finansēšanas likumā, ko ceturtdien konceptuāli atbalstīja Saeima.

Kā skaidroja Saeimas preses dienestā, likuma

grozījumi rosināti, jo iepriekš plānotā tā saucamo divu veselības aprūpes pakalpojumu “grozu” ieviešana paredz atšķirīgu pieeju veselības apdrošināšanai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējiem, un šāds dalījums nav objektīvs un samērīgs, teikts likumprojekta anotācijā.

Lai rastu risinājumu, Veselības ministrija rosina saglabāt obligāto veselības apdrošināšanu, līdztekus paplašinot to personu loku, kuras būtu pakļautas obligātajai apdrošināšanai. Tie būtu visi obligāto iemaksu veicēji, kā arī tās personas, kas nemaksā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas vai nav pakļautas valsts obligātajai veselības apdrošināšanai.

Likumprojekts paredz saglabāt pienākumu veikt veselības apdrošināšanas iemaksas. Gadījumā, ja persona laika periodā no 2018.gada līdz 2021.gadam būs bijusi sociāli apdrošināta veselības apdrošināšanai vai būs piederējusi pie kādas no Veselības aprūpes finansēšanas likuma minētajām grupām, kurām ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros, veselības apdrošināšanas iemaksas par šo periodu veikt nevajadzēs.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas Saeimai jāskata vēl otrajā – galīgajā – lasījumā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay